Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

OSP Góra: Jesteśmy w ciągłej gotowości

2019-03-26 14:55:00 (ost. akt: 2019-03-26 14:55:33)

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Trwa nasz plebiscyt na najpopularniejszą OSP w powiecie i regionie. Na prowadzeniu niezmiennie od kilku tygodni OSP Odoje. Na drugim miejscu plasują się ochotnicy z OSP Góra. Trzecie miejsce zajmuje OSP Orzysz.

Nasz plebiscyt na najpopularniejszą OSP w powiecie i regionie rozkręcił się na dobre. Zabawa trwa w najlepsze i wyłaniają się już pierwsi faworyci. Od kilku tygodni prowadzą ochotnicy z miejscowości Odoje w gminie Orzysz. Po piętach depcze im OSP Góra. I to tej jednostce poświęcimy w tym tygodniu więcej uwagi. OSP Góra powstała w 1948 r. Jej założycielami byli Wacław Szymańczyk i Ferdynand Konik. W 1997 roku, po spełnieniu określonych wymogów, została włączona w skład Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. W 2008 roku ochotnicy z tamtejszej jednostki obchodzili 60-lecie powstania. Podczas uroczystości jednostka otrzymała sztandar.

Obecnie OSP Góra liczy 18 członków, a funkcję prezesa pełni Czesław Wysk. — Ochotnicze Straże Pożarne borykają się z problemami kadrowymi. Nam na szczęście udaje się kompletować załogę do wszystkich akcji. OSP Góra jest w ciągłej gotowości i wyjeżdża do każdego zgłoszenia — zapewnia Czesław Wysk.

W pamięci prezesa szczególnie utrwaliła się akcja z 2015 roku. — Otrzymaliśmy zgłoszenie, że na jeziorze Tyrkło przewróciła się żaglówka i dwie osoby wpadły do wody. Nie czekaliśmy na przybycie MOPR-u. Pożyczyliśmy łódkę od turystów i ze znajomym ratownikiem udaliśmy się na miejsce zdarzenia. Na szczęście udało nam się uratować tych ludzi. Byłem koordynatorem całej akcji i takie chwile mocno zapadają w pamięć — przyznaje Czesław Wysk.

Głosowanie na najpopularniejszą Ochotniczą Straż Pożarną potrwa do 22 kwietnia. Tytuł Najpopularniejszej Ochotniczej Straży Pożarnej danego powiatu otrzyma jednostka, która uzyska największą liczbę głosów oddanych za pomocą sms-ów. Jednostka, która uzyska najwięcej głosów w całym regionie, zostanie Najpopularniejszą OSP na Warmii i Mazurach. Laureatów wybierzemy w kategoriach: Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym • Najpopularniejsza Ochotnicza Straż Pożarna, która nie znajduje się w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym • Najpopularniejsza Kobieca Drużyna Pożarnicza • Najpopularniejsza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza.

W tym roku rozstrzygnięcie plebiscytu przeprowadzimy w czasie wojewódzkiego święta strażaków OSP, które odbędzie się 4 maja w Stoczku Klasztornym.

Najpopularniejsza OSP powiatu piskiego

Szczegóły i regulamin znajdziecie TUTAJPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages