Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Podziel się:

Podziel się:

Połączyła ich muzyka!

W miniony piątek, 19 maja, uczniowie i nauczyciele Szkoły Artystycznej im. Mikołaja Konstantego Ciurlionisa z Druskiennik byli gośćmi Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Piszu.

W ramach przyjaźni międzyszkolnej, rozpoczętej w 2014 roku, do Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Piszu po raz pierwszy zawitali goście z Litwy. Uczniowie i nauczyciele ze szkoły artystycznej w Druskiennikach przyjechali do Polski, aby koncertować wspólnie z młodymi piszanami i poznać nasze miasto.
Na scenie sali koncertowej litewscy i polscy młodzi artyści zaprezentowali umiejętności gry na instrumentach. Zachwycili publiczność występami wokalnymi i tanecznymi.
Gośćmi koncertu byli przedstawiciele naszego miasta: Burmistrz – Andrzej Szymborski, przewodniczący Rady Miasta – Lech Borak
i radny – Edmund Lipnicki.
Po koncercie na uczestników czekała niespodzianka w postaci pikniku. Przy ognisku i pieczonych kiełbaskach młodzi artyści integrowali się i nawiązywali nowe znajomości.
Idea współpracy będzie kontynuowana. Piszanie otrzymali zaproszenie do ponownego odwiedzenia Druskiennik.

Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Szkoła Muzyczna oraz opublikowany na portalu Pisz: Połączyła ich muzyka!
Oceń artykuł:

(0)