Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Podziel się:

Podziel się:

Przeciwdziałanie przemocy ekonomicznej w gminie Ruciane-Nida

15 maja 2015 r. w Zespole Szkół Samorządowych im. A. Osieckiej w Rucianem-Nidzie odbyły się warsztaty skierowane do młodzieży w wieku 13-16 lat z zakresu dyskryminacji ekonomicznej zorganizowane przez Stowarzyszenie Kobieta na PLUS z Rucianego-Nidy.

Celem warsztatów jest wzrost wiedzy z zakresu przeciwdziałania dyskryminacji z powodów ekonomicznych. Warsztaty zostały zrealizowane w ramach projektu „Warmińsko-Mazurska Akademia Antydyskryminacyjna” realizowanego w programie „Obywatele dla demokracji” współfinansowanego ze środków EOG przez Fundację "Inicjatywa Kobiet Aktywnych" w Olsztynie. Warsztaty "Dyskryminacja ekonomiczna" poprowadziły: Pani Barbara Elżbieta Wyłudek - Prezeska Stowarzyszenia Kobieta na PLUS i Pani Bogusława Adamczewska - gminna Konsultantka d/s przeciwdziałania przemocy. Ćwiczenie przeprowadzone w ramach warsztatów uświadomiło młodzieży, że sytuacja finansowa ma duży wpływ na ich życie i że przemoc ekonomiczna występuje, a przede wszystkim to, że należy podejmować działania, aby jej przeciwdziałać.
Artykuł został umieszczony przez naszego użytkownika na jego profilu: Barbara Elżbieta Wyłudek oraz opublikowany na portalu Ruciane-Nida: Rozmawiali o dyskryminacji ekonomicznej
Oceń artykuł:

(0)