Twierdza Pisz wciąż się broni. "Jeziorowcy" ograli Olsztyn

2023-11-20 08:07:33(ost. akt: 2023-11-20 08:15:38)
Jeziorowcy ograli Olsztyn. Teraz czas na podbój Ełku

Autor zdjęcia: TSK Roś Pisz

KOSZYKÓWKA/// TSK Roś Pisz wciąż bez porażki na własnym parkiecie. „Jeziorowcy” pokonali 19 listopada UKS Trójeczka Olsztyn i plasują się obecnie na 6. miejscu w tabeli III ligi. Znaczna część rywali ma jednak rozegrane o jedno spotkanie więcej.
Do tej pory na koncie piszan widnieją po dwie ligowe porażki i wygrane. Te pierwsze, w obu przypadkach, miały miejsce na wyjeździe. Choć niewiele brakowało, a ów schemat udałoby się przełamać 12 listopada we Władysławowie. Po trzech kwartach „Jeziorowcy” prowadzili, lecz miejscowy SMS PZKosz zachował więcej zimnej krwi i na ostatniej prostej wydarł minimalne zwycięstwo (81:79). Warto wspomnieć o fenomenalnej w owym meczu dyspozycji Mateusza Bessmana, który do ogólnej puli dorzucił aż 28 „oczek”.

Tydzień później, 19 listopada, kibice opanowali halę sportową SP 4 w Piszu. Gospodarze – niesieni potężnym dopingiem własnej publiczności – ruszyli ambitnie do ataku już od samego początku. Po pierwszej kwarcie prowadzili 29:21. Drugą wygrali 21:17, a po trzeciej – 32:19 – zdawało się, że rywale leżą już na łopatkach. Olsztynianom trzeba jednak oddać, że w końcówce spotkania zdołali wrzucić wyższy bieg i kwartę zamykającą mecz wpisali na własne konto (17:24). Nie miało to jednak większego znaczenia dla końcowego rezultatu, „Jeziorowcy” byli tego dnia ekipą wyraźnie skuteczniejszą (99:81).

Ponownie formą błysnął wspomniany Mateusz Bessman. Popularny „Number One” zdobył 30 punktów (1x3pkt). Na drugie zwycięstwo w rozpoczętym niedawno sezonie 2023/2024 złożyli się ponadto Michał Zapert 20 (4x3pkt.), Piotr Żbikowski 13, Maciej Milewski 12 (2x3pkt.), Kamil Zajkowski 11, Łukasz Bessman 9(3x3pkt.), Aleksander Rutkowski 4, Kamil Trąbka, Aleksander Padiasek, Dawid Piwowarski i Marcin Gentek.

TSK Roś Pisz z 6 zdobytymi punktami plasuje się obecnie na 6. miejscu w tabeli. Identyczną liczbą „oczek” cieszą się jeszcze 3 inne drużyny. Pokonana właśnie Trójeczka plasuje się na 5. lokacie, lecz ma o jedno rozegrane spotkanie więcej. Po piętach piszanom depczą natomiast AZS UWM Olsztyn oraz Chojnice (chojniczanie również mają o jeden mecz rozegrany więcej).

W III-ligowej stawce już tylko dwie drużyny cieszą się mianem niepokonanych – Szkoła Gortata Gdańsk oraz Basketball Elbląg.

Czy „Jeziorowcy” podskoczą wyżej? Dobrą ku temu okazję będą mieli 25 listopada. Podopieczni Karola Święconka i Zbigniewa Wykowskiego rzucą wówczas na wyjeździe rękawicę Wilkom Ełk.