Power Factory rusza po Puchar Świata!

2023-11-13 11:30:00(ost. akt: 2023-11-14 11:20:53)

Autor zdjęcia: KS Power Factory Pisz

Ekipa Klubu Sportowego Power Factory Pisz nie zwalnia tempa. Nasi eksperci od ciężarów w miniony weekend z powodzeniem szturmowali dwie imprezy. Co więcej, w przyszłym tygodniu wyruszą walczyć do Siedlec o… Puchar Świata XPC!
Reprezentanci Power Factory podzielili się w miniony weekend na dwie drużyny. Pierwszą stanowiły panie – Kamila Gawkowska i Pamela Banach.

Startowały w martwym ciągu i ugruntowały swoje miejsce w krajowej czołówce. Kamila zajęła II miejsce w kategorii 52,5 kg. Natomiast Pamela zajęła I miejsce w drużynówce startując w klasyfikacji mundurowej w teamie KWP Olsztyn – mówi Paweł Gębusiak, prezes KS Power Factory.

Drugą część „grupy desantowej” utworzyli Michał Malinowski i Robert Pastuszka. Reprezentanci Pisza wystartowali w II Pucharze Polski federacji WPC. Pierwszy z nich zajął w Pruszkowie IV miejsce w klasyfikacji mundurowej, a drugi Robert zajął 3. miejsce w kat. Masters 45+.

To wszystko było jednak preludium przed zbliżającym się Pucharem Świata federacji XPC. Na międzynarodowej arenie wystawimy jako Power Factory siedem osób – przekonują nasi „ciężarowcy”. Prestiżowe zmagania wystartują w Sidlcach 22-26 listopada.

Reprezentacja Klubu Sportowego Power Factory Pisz na XPC World Cup 2023: Wiktoria Wądołowska - Deadlift, Kamila Gawkowska - Deadlift, Monika Woźniak - Deadlift, Marcin Borkowski - Deadlift, Marcin Gębusiak - Deadlift, Aleksander Poreda - Bench Press, Robert Pastuszka - Bench Press.