Warszawa zdobyta! TSK Roś Pisz o włos od podium II ligi!

2023-02-20 15:40:00(ost. akt: 2023-02-20 13:10:46)
Pokonali warszawską Ochotę. Jak poradzą sobie z Legią?

Autor zdjęcia: archiwum zespołu

KOSZYKÓWKA/// „Jeziorowcy” ograli 18 lutego w Warszawie miejscową Ochotę. Był to już ich 16. triumf w sezonie 2022/2023. Ile do podium II ligi? Ledwie 1 punkt!
Po zaciętym i wyczerpującym, ale zwycięskim (77:72) meczu z Turem Bielsk Podlaski, ekipa TSK Roś nie miała zbyt wiele czasu na odpoczynek. Podopieczni trenera Romana Skrzecza trzy dni później zameldowali się na parkiecie warszawskiego MKS Ochota. Rywale w tym sezonie trzymają się raczej drugiej połowy stawki, ale w ostatnich miesiącach zdołali zafundować kilka przykrych niespodzianek wyżej notowanym zespołom.

„Jeziorowcy”, jedna z najbardziej rozpędzonych obecnie drużyn w II lidze, nie zamierzała nikogo lekceważyć. Gospodarze ruszyli ostro do ataku już od pierwszych minut. Kwarta otwierająca pojedynek zakończyła się remisem 17:17. I jeśli zamysłem piszan było początkowe „badanie” Ochoty, to w przerwie postawili celną diagnozę, a dwie kolejne odsłony były bezbłędnie wypisaną receptą (12:22! i 12:23!). Reprezentanci stolicy Polski pod koniec pojedynku doszli jeszcze do głosu (21:10), ale nie odmieniło to w żaden konkretny sposób losów spotkania. Końcowy rezultat – 62:81 na korzyść Pisza.

Warto odnotować, że każdy z „Jeziorowców” dorzucił się punktowo do 16. triumfu w sezonie 2022/2023: Patryk Andruk 16, Mateusz Bessman 12, Pavlo Bondarenko 11 (7zb.), Jan Świtaj 10, Jakub Pellowski 9, Mateusz Kazimierczuk 8, Mikołaj Lackowski 4 (7zb.), Jakub Stanisławajtys 4, Patryk Zapert 3, Kacper Rogalski 2 (8zb.), Maksymilian Turski 2.

Brygada TSK dysponuje już 38 punktami, co pozwoliło jej przesunąć się na 4. miejsce w 15-zespołowej stawce II ligi. W chwili pisania tych słów, o ledwie 1 punkt wyprzedzają piszan Żubry Białystok (3.) oraz Energa Warszawa (2.). Liderzy ze Znicza Pruszków uzbierali dotychczas 40 „oczek”.

Czy „Jeziorowcy” zdołają wskoczyć na prestiżowe „pudło”? Ogromne znaczenie będzie miał najbliższy mecz z Legią Warszawa, do którego dojdzie 25 lutego w hali sportowej SP4 w Piszu. Początek starcia o 17:00.