Ważą się losy TSK w II lidze. Trzeba ograć Legion i Kielce

2022-03-08 08:41:21(ost. akt: 2022-03-08 08:56:35)
– Liczymy na wsparcie niezawodnych kibiców i walczymy do końca – mówi Roman Skrzecz, trener TSK Roś Pisz

Autor zdjęcia: TSK Roś Pisz/G. Gierej - Ł.Szymański

KOSZYKÓWKA/// Ograli Hutnik, ograli Legię… dopiero Isetia, trzecia z rzędu drużyna z Warszawy, zdołała przerwać dobrą passę TSK Roś. „Jeziorowcy” po 26 meczach sezonu 2021/2022 plasują się na 11. miejscu w II lidze. Będzie lepiej? Do Pisza wybiera się już Legion.
Zapowiadali trudną przeprawę i… tak faktycznie było. Początek wyjazdowego pojedynku z Isetią był bardzo solidny w wykonaniu „Jeziorowców”. Rywali z Warszawy jako pierwszy skarcił dwoma celnymi rzutami wolnymi Szymon Urbański, a chwilę później – w identycznej sytuacji – stuprocentową skutecznością wykazał się Mateusz Bessman. Po zakończeniu pierwszej kwarty tablica wyników wskazywała korzystne dla piszan 15:18.

Najwyraźniej podrażniło to ambicje miejscowych, którzy w drugiej odsłonie meczu najpierw odrobili stratę, a później zafundowali sobie pokaźną zaliczkę (25:14). Trzecia kwarta ponownie toczyła się pod dyktando TSK (16:20). O wszystkim zadecydować miało ostatnie starcie. Więcej zimnej krwi i sił na tę chwilę – niestety – zachowali jednak warszawianie, którzy wygrali 19:12 (końcowy rezultat 75:64).

Mimo ambitnej walki naszych zawodników przeciwnik okazał się lepszy. Nam zabrakło skuteczności w ataku, szybko złapane faule przez naszych podkoszowych zmusiły nas do obrony strefowej, dzięki której w trzeciej kwarcie doprowadziliśmy do remisu. Niestety dla nas zespól Isetii zaczął trafiać z dystansu i to ustawiło ten mecz – mówi trener Roman Skrzecz. – Do końca rozgrywek pozostały nam dwa mecze, których wyniki zdecydują o naszych losach w II Lidze Koszykówki Mężczyzn. Liczymy na wsparcie niezawodnych kibiców i walczymy do końca – podsumowuje szkoleniowiec piskich koszykarzy.

Na wagę złota

„Jeziorowcy” plasują się obecnie z 32 punktami na 11. miejscu w 15-zespołowej stawce. Czy uda im się poprawić sytuację? Dobrą ku temu okazję piszanie mieć będą 13 marca, kiedy to ugoszczą u siebie 14. w tabeli Legion Legionowo. Następnie TSK czekać będzie kolejka przerwy, a ostatni pojedynek w sezonie 2021/2022 – ponownie w Piszu – nasi koszykarze stoczą z AZS UJK Kielce (obecnie 10. w tabeli).

Każdy punkt może okazać się na wagę złota, gdyż w tej części stawki jest niesamowicie "ciasno". Identyczną liczbą punktów co TSK pochwalić może się (12.) Trójka Żyrardów i (13.) Ochota Warszawa. Wspomniany Legion ma ich 31, a okupujący dno tabeli MUKS Piaseczno – 30. Trzeba jednak podkreślić, że każdy z goniących Pisz zespołów ma rozegrane o jedno spotkanie mniej.

Solidarni z Ukrainą

Choć ich sytuacja w tabeli nie jest kolorowa, „Jeziorowcy” pamiętają, że prawdziwa tragedia rozgrywa się za naszą wschodnią granicą. Nie poprzestają na słowach wsparcia. Działają. Tak jak choćby podczas niedawnego, wygranego meczu z Legią Warszawa, kiedy to przeprowadzili zbiórkę (wynik: 1020,03 zł). – Za zebraną kwotę kupiliśmy najpotrzebniejsze rzeczy dla uchodźców z Ukrainy. Głównie te przeznaczone dla najmłodszych (pampersy, proszki do prania, chusteczki, kaszki, soki, słodycze, lekarstwa itp.). Dzięki naszym wiernym kibicom za zaangażowanie w zbiórkę. Jesteście wspaniali – słyszymy w obozie TSK.

Kamil Kierzkowski

Barwy TSK Roś Pisz podczas meczu z Isetią Warszawa reprezentowali: Szymon Urbański (20 pkt, 1x3 pkt), Mateusz Bessman (18 pkt, 2x3 pkt), Mateusz Kazimierczuk (12 pkt, 1x3 pkt), Jakub Pellowski (4 pkt), Patryk Zapert (4 pkt), Jan Świtaj (4 pkt), Jakub Stanisławajtys (2 pkt), Szymon Zalewski, Artur Klimowicz, Marek Miałki, Maciej Milewski.