Znicz w plecy, Mazur gromi. Śniardwy i MKS w blokach startowych

2021-06-06 08:03:53(ost. akt: 2021-06-06 08:09:44)

Autor zdjęcia: Groundhopping Warmia i Mazury

FUTBOL || W kompletnie odmiennych nastrojach sobotę kończyli piłkarze Znicza Biała Piska (III liga) i Mazura Pisz (a-klasa). Pierwsi ulegli wysoko Legionovii Legionowo (1:6), zaś drudzy zwyczajnie zmietli z murawy Olimpię Miłki (1:8).
Najwyżej sklasyfikowana ekipa naszego powiatu, Znicz (obecnie 7. miejsce w III lidze), nie weszła zbyt dobrze w spotkanie. Czerwono-zieloni stracili gola już w 7. minucie meczu, a po dziesięciu następnych było już 0:2. Zespół z Białej Piskiej nie poddawał się i ruszył do odrabiania strat. Światełko nadziei zapalił w 23. minucie nie kto inny, a Bartosz Giełażyn. Przed przerwą podopieczni trenera Ryszarda Borkowskiego mieli okazję, by doprowadzić do remisu, ale... zabrakło przysłowiowego postawienia kropki nad i. Rywale natomiast nie próżnowali i dorzucili od siebie kolejne cztery trafienia. Tablica wyników zatrzymała się przy stanie 1:6.

Z solidnie wykonanej pracy w sobotę dumny może być natomiast Mazur Pisz. Piłkarze ze stolicy powiatu (obecnie 4. miejsce w klasie A) wyruszyli na podbój Miłek i... wysłali wszystkie miejscowe ekipy sprzątające na chwilowe bezrobocie. Kompletnie "pozamiatali" na miejscowym stadionie. Strzelili 8 goli (hat-trick Ptak R., 2x Barański, 1x Mąka, 1x Owczarczyk i 1x Antosiewicz), na co przeciwnicy odpowiedzieli ledwie jednym.

Jak wyglądać będzie dalsza część kolejki? Swej szansy na poprawę sytuacji w tabeli doczekają się dziś jeszcze Śniardwy Orzysz (4. w klasie okręgowej) oraz MKS Ruciane-Nida (6. w klasie A)

Pierwsi wyruszą na "wycieczkę" do Mikołajek, gdzie czekał będzie o 16:00 miejscowy Kłobuk. Drudzy rzucą z kolei na wyjeździe rękawicę wiceliderom z Rony 03 Ełk (15:30).