Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Samorząd województwa wspiera biblioteki

2021-01-14 12:00:00 (ost. akt: 2021-01-14 08:09:46)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

Na ich bieżącą działalność w 2021 roku z budżetu województwa warmińsko-mazurskiego wpłynie ponad 2 mln zł, w tym na Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Piszu ponad 165 tys.zł.

Pieniądze trafią do powiatów iławskiego, bartoszyckiego, działdowskiego, nowomiejskiego, olsztyńskiego, ełckiego, ostródzkiego, oleckiego, mrągowskiego, gołdapskiego, piskiego i giżyckiego oraz do gminy Lidzbark Warmiński.

— Co roku przekazujemy z budżetu województwa, w formie dotacji celowej, ok. 2 mln zł na dofinansowanie prowadzenia powiatowych bibliotek pedagogicznych — mówi marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin.

— Pieniądze są przeznaczone na pokrycie wydatków związanych z bieżącą działalnością placówek. Dofinansowanie otrzymają, również jak co roku, wojewódzkie biblioteki pedagogiczne w Olsztynie i Elblągu.

W sumie w 2021 r. na wsparcie powiatowych bibliotek pedagogicznych oraz Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego w Olsztynie i Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. Karola Wojtyły w Elblągu zaplanowano w budżecie województwa 6 mln zł.

Powiat Piski na Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Piszu otrzyma 165 100 zł.

materiały prasowe

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages