Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Laptopy i tablety trafiły do szkół [ZDJĘCIA]

2021-01-12 08:00:00 (ost. akt: 2021-01-12 06:13:25)

Autor zdjęcia: UM Pisz

Gmina Pisz wspiera edukację — 5 stycznia w Urzędzie Miejskim w Piszu odbyło się przekazanie sprzętu ośmiu placówkom oświatowym działającym na terenie gminy Pisz.

O utrudnieniach w nauce związanej z pandemią koronawirusa powiedziano i napisano już wiele. Przystosowanie się do nowej sytuacji, w jakiej znaleźli się uczniowie, rodzice oraz nauczyciele, wiązało się z wieloma wyrzeczeniami, także tymi finansowymi.

Warto wymienić chociażby wydatki związane z zakupem sprzętu niezbędnego do kształcenia na odległość. Najmłodsi mogli liczyć na wsparcie z programu „Zdalna Szkoła+”, teraz przyszła kolej na nauczycieli.

Zaraz po nadejściu nowego roku, dokładnie 5 stycznia w Urzędzie Miejskim w Piszu odbyło się przekazanie sprzętu ośmiu placówkom, działającym na terenie gminy Pisz.

Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski wręczył dyrektorom Szkoły Podstawowej Nr 1, Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 1 i Szkoły Podstawowej Nr 4 po jednym zestawie, składającym się z laptopa, pakietu Office, torby oraz myszy komputerowej.

Z kolei tablety trafiły do szkół podstawowych w Jeżach, Hejdyku, Kotle Dużym, Liskach i Trzonkach. Łączna wartość sprzętu to ponad 14,7 tys. zł.

Środki na zakup wspomnianego wyposażenia pochodziły ze wsparcia finansowego Gminy Pisz oraz niewykorzystanych, przez nauczycieli, środków finansowych, które pochodziły z rządowego wsparcia dla nauczycieli, tzw. „Bonu 500+”.

W ramach tego programu nauczyciele zatrudnieni w szkołach publicznych, jak i niepublicznych prowadzących kształcenie na odległość otrzymali 500 zł na dofinansowanie kosztów poniesionych z zakupem m.in. sprzętu, akcesoriów komputerowych, oprogramowania lub usługi dostępu do Internetu.

Źródło: UM Pisz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. DO KŁAMSTWA CZARNQA, białe to czarne #3039316 | 81.15.*.* 12 sty 2021 15:42

  NO TO WIDZISZ, PIS ZAWSZE OBIECUJE A G...O Z TEGO WYCHODZI. MIAŁY BYĆ FINANSOWE ZWROTY NAUCZYCIELOM PIENIĘDZY ZA KUPIENIE SOBIE SPRZĘTU DO SZKOŁY. CZARNEK MÓWIŁ, ZE ZWRÓCI PIENIĄDZE BO ILEŚ TAM MILIONÓW DAŁ. NIE DAŁ. JAK ZWYKLE KŁAMSTWO. TYLKO BY POKAZAĆ JAKI PIS DOBRY. TAK SAMO INWESTOROM PRZEMYSŁOWYM , NIE DALI, A OBIECUJĄ W DZIEŃ W DZIEŃ ŻE DADZĄ.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kłamstwo, nie wszyscy nauczyciele dostali #3038900 | 31.182.*.* 12 sty 2021 08:27

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. zwrot , dofinansowanie za zakup sprzętu. Nie wszystkie szkoły w gminie dostały też wsparcie w postaci sprzętu.

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages