Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Odnowiony stadion miejski w Orzyszu doczeka się kolejnych prac [ZDJĘCIA]

2021-01-11 12:00:00 (ost. akt: 2021-01-11 12:25:41)

Autor zdjęcia: MOSiR Orzysz

ORZYSZ || Przez ostatnie dwa lata na orzyski stadion przeznaczono blisko 180 tys.zł., ale na tym jeszcze nie koniec. Miasto planuje prace na trybunach i budowę szatni.

Efektami modernizacji stadionu pochwalił się na facebookowym profilu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Orzyszu: w grudniu ub. roku dobiegł końca kolejny etap prac modernizacyjnych Stadionu Miejskiego.

Zadanie realizowane w ramach programu „Małe granty na infrastrukturę sportową” obejmowało montaż pięciu piłkochwytów oraz wymianę ogrodzenia zewnętrznego o długości 250 m.

Łączna wartość zadania wyniosła blisko 34 tys. zł., z czego 14,3 tys. zł. pochodziło z dofinansowania Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, natomiast pozostałą część stanowiły środki własne gminy.

To nie pierwsze środki przeznaczone w ostatnim czasie na modernizację orzyskiego stadionu. W 2019 roku, również w ramach dofinansowania samorządu województwa oraz przy wykorzystaniu środków własnych gminy, powstał nowy parking, płyta boiska została wyposażona w instalację nawadniającą, wymianie uległo ogrodzenie wewnętrzne, zaś na trybunach zamontowane zostały plastikowe krzesełka.

Sukcesywnie wykonywane są także zabiegi na płycie boiska, które przyczyniają się do poprawy jakości murawy. Przez dwa lata na wszystkie działania przeznaczono prawie 180 tyś. zł.

Większość zadań realizowana jest przez pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, co pozwala wykorzystać uzyskiwane środki na możliwie największy zakres prac.

W kolejnym etapie modernizacji obiektu planowane jest sporządzenie dokumentacji budowy nowego budynku szatniowego, z myślą o ubieganiu się o dofinansowanie na realizację inwestycji. Wiosną ruszy także budowa ciągów pieszych na trybunach.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Andy #3038589 | 109.231.*.* 11 sty 2021 19:39

    W wielu biedniejszych gminach maja od dekady stadiony z prawdziwa infrastruktura.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages