Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

"Bestia ze Wschodu" dotrze na Warmię i Mazury?

2021-01-05 09:04:41 (ost. akt: 2021-01-17 11:22:28)

Autor zdjęcia: mkweather.com

Specjalistyczny serwis mkweather.com (zajmujący się prognozowaniem warunków pogodowych) opublikował raport, wedle którego w połowie stycznia nad Europę nadciągną syberyjskie mrozy i pokaźne opady śniegu. W Polsce temperatura będzie mogła spaść ponoć poniżej ok. -30 stopni Celsjusza!

— Układ syberyjski jest tak silny, że ekstremalnie zimne powietrze bardzo szybko przemieści się nad USA, Kanadą i Europą. Będzie to jeden z najsilniejszych podmuchów mrozu na półkuli północnej po 2000 roku. Możliwe, że pobite zostaną regionalne rekordy niskich temperatur — przekonują analitycy mkweather.com.

Wedle ich prognoz Rosja i Skandynawia doświadczyć będą mogły temperatur sięgających nawet -50 stopni. W Polsce (wraz z większym obszarem Karpat) termometry będą mogły wskazać -30 stopni. Europa Zachodnia wraz z Bałkanami powinny odnotować 20 kresek poniżej zera. "Bestia ze Wschodu" (jak określa się rozległy wyż kontynentalny, który sprowadza do Europy mroźne masy powietrza polarno-kontynentalnego lub arktycznego) najłagodniej obejdzie się z Wyspami Brytyjskimi i Hiszpanią (-15 stopni).

kk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages