Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Zamiast Wigilii przygotowali świąteczne paczki

2020-12-22 08:00:00 (ost. akt: 2020-12-22 04:47:13)

Autor zdjęcia: mgops pisz

Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Piszu od wielu lat we współpracy z Ośrodkiem Profilaktyki i Terapii organizował uroczystą Wigilię dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących. W tym roku Wigilia odbyć się nie może, jednak potrzebujący nie zostaną bez pomocy.


W związku z panującą epidemią SARS – CoV-2 oraz obostrzeniami, przygotowanie Wigilii dla osób samotnych, bezdomnych i potrzebujących w bieżącym roku było niemożliwe.

Dlatego przyjęliśmy inną formę obchodów tych pięknych Świąt. We współpracy z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym Nr 1 w Piszu oraz Bankiem Żywności w Piszu przygotowano paczki żywnościowe dla najbardziej potrzebujących Seniorów i osób samotnych będących w ciężkiej sytuacji.

Koordynatorami organizacji paczek świątecznych z ramienia Przedszkola były Panie Iwona Okurowska i Elżbieta Chodnicka, a z ramienia Banku Żywności Pan Marek Dobrzycki
Do paczek świątecznych dołączona będzie "Teczka Seniora", którą pracownicy Ośrodka przygotowali z myślą o osobach, które znalazły się w trudnej sytuacji i będą zmuszone Święta spędzić samotnie.

W „Teczce Seniora” zostały zamieszczone materiały edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa oraz form wsparcia Seniorów na terenie Gminy Pisz, informacje dotyczące zachowania podczas panującej epidemii, informacje dotyczące systemu „Teleopieki domowej” oraz „Koperta Życia”.

Zostały też w niej zawarte informacje, jak bardzo ważna jest aktywność fizyczna bez względu na wiek, zamieszczone zostały przykładowe ćwiczenia zarówno fizyczne jak i oddechowe.

Nie zabrakło w niej również rozrywki dla seniora, dla umilenia czasu - krzyżówki, sudoku, wykreślanki, a dla lubiących spędzać czas w kuchni jest też kilka przepisów na wypieki.

Dołączono także maseczkę i rękawiczki jednorazowe oraz własnoręcznie wykonane przez pracowników socjalnych kartki Bożonarodzeniowe z opłatkiem.

Wszystkie paczki zostaną przed Świętami dostarczone Seniorom i osobom samotnym przez pracowników Ośrodka. Niezmiernie cieszy to, iż w sytuacji tak trudnej dla nas potrafimy okazać życzliwość i solidarność międzyludzką.

Składamy serdeczne słowa podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w zorganizowanie paczek Świątecznych na rzecz osób potrzebujących. Niech więc radość tych osób rozjaśni Świąteczny Czas.

Z życzeniami zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia
Elwira Świetlicka
Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka w PiszuPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages