Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Nasi policjanci wyróżnieni za bohaterską postawę [ZDJĘCIA]

2020-12-12 07:00:00 (ost. akt: 2020-12-11 23:08:42)

Autor zdjęcia: KPP w Piszu

Marek Poreda z Pisza, a także Adam Trzonkowski i Mariusz Rogowski z Białej Piskiej - to funkcjonariusze, którzy w ostatnim czasie udowodnili, że bycie policjantem to zdecydowanie coś więcej niż "jedynie" praca. Zostali za to nagrodzeni. I przez ministra, i przez komendanta wojewódzkiego.

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyróżnił policjanta z piskiej drogówki, mł. asp. Marka Poredę za szczególną odwagę i ofiarność w trakcie pełnionej służby. W dowód uznania za bohaterską postawę Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie nagrodził asp. Adama Trzonkowskiego i asp. Mariusza Rogowskiego z Komisariatu Policji w Białej Piskiej.

Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie, nadinsp, Tomasz Klimek przekazał na ręce mł. asp. Marka Poredy z Referatu Ruchu Drogowego KPP w Piszu wyróżnienie przyznane przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Minister Mariusz Kamiński nagrodził policjanta za odwagę i ofiarność w trakcie pełnionej służby oraz poświęcenie w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi z narażeniem własnego życia i zdrowia.

Mł. asp, Marek Poreda w maju tego roku w wyniku pościgu zatrzymał kierowcę pojazdu marki Opel, którzy w terenie zabudowanym jechał ze znaczną prędkością i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Po zatrzymaniu opla kierujący zaryglował drzwi i próbował odjechać. Został wyciągnięty po uprzednim wybiciu szyby w samochodzie. 36-letni mieszkaniec Pisza nie uniknął odpowiedzialności. Kierowca ten usłyszał kilka zarzutów.
Poświęcenie, zaangażowanie i umiejętność szybkiego podejmowania właściwych decyzji przez mł. asp. Marka Poredę doprowadziły do zatrzymania niebezpiecznego uczestnika ruchu drogowego, a przy tym sprawcę wielu przestępstw.
Komendant Wojewódzki Policji w Olsztynie słowa podziękowania złożył także pod adresem dwóch policjantów z Komisariatu Policji w Białej Piskiej - asp. Adama Trzonkowskiego i asp. Mariusza Rogowskiego. To właśnie ci dwaj funkcjonariusze w dniu 8 grudnia tego roku uratowali mężczyznę zamierzającego odebrać sobie życie podpalając się. Zostali nagrodzeni przez nadinsp. Tomasza Klimka za bohaterską postawę godną naśladowania z narażeniem własnego życia i zdrowia.

Słowa podziękowania i wyrazy uznania wyróżnionym policjantom złożył także Komendant Powiatowy Policji w Piszu. Mł. insp. Marcin Kubas podkreślił, że jest dumny z tego, że ma w swojej jednostce takich właśnie policjantów wykazujących się zaangażowaniem, profesjonalizmem i odwagą.

KPP w Piszu

Galeria zdjęć z ceremonii


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages