Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Chluba powiatu! Taperek i Zadroga powołani przez W-MZPN

2020-11-23 13:07:06 (ost. akt: 2020-11-23 13:16:34)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

PIŁKA NOŻNA || Wychowankowie Mazura Pisz, Olaf Taperek oraz Franciszek Zadroga, otrzymali oficjalne powołanie z Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

Gospodarzem konsultacji szkoleniowych będzie Olsztyn (boisko sztuczne przy ul. Żytniej 71). Tam właśnie stawić powinna się cała "elita" rocznika 2009. Powinna, bo już wiemy, że jednym z "wielkich nieobecnych" będzie utalentowany Olaf Taperek. Zatrzymają go, niestety, powody prywatne/rodzinne.

— Rozmawiałam z nim na ten temat. Był zawiedziony, ale rozumie sytuację — mówi Aleksandra Grajko, szkoleniowiec Mazura Pisz, a w przeszłości jedna z niewielu w Polsce zawodniczek Ekstraligi.

— W jego przypadku ta nieobecność jednak niczego nie przekreśla. Naprawdę ma "papiery" na solidne granie. To żadna strata szansy, a jedynie "odroczenie". Jeśli tylko będzie wciąż pracował tak ambitnie jak do tej pory, to dostarczy klubowi i kibicom wielu powodów do dumy.

Honor reprezentowania Mazura spocznie więc w całości na Franciszku Zadrodze. Co więcej, piszanin będzie jedynym przedstawicielem całego naszego powiatu. Poza nim i Olafem powołania dostało tylko 16 innych najbardziej perspektywicznych rówieśników z Warmii i Mazur (spod takich bander jak np. AS Stomil Olsztyn czy Olimpia Elbląg). — Franek to wzór w każdym calu. Poradzi sobie — chwalą jego poziom piscy trenerzy.

Czy coraz częstsze powołania młodzieży z Pisza są zwiastunem powrotu "konkretniejszego" futbolu do stolicy powiatu? Seniorzy Mazura są obecnie jedną z wiodących ekip w tabeli klasy A. Dobry bilans rundy jesiennej rozgrywek 2020/2021 oczywiście cieszy, choć — z drugiej strony — wielu chętnie zobaczyłoby podopiecznych trenera Sebastiana Poświaty przynajmniej jeden lub dwa szczeble ligowe wyżej.

Pozostaje trzymać kciuki, by czas pracował w tym przypadku na korzyść Pisza. Młodych talentów — jak widać — nie brakuje.

Kamil Kierzkowski

https://m.wm.pl/2017/11/orig/piska-429585.jpg


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages