środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Znicz, Śniardwy i MKS na piątkę. Dosłownie! Czy Mazur dołączy?

2020-10-25 08:01:13 (ost. akt: 2020-10-25 14:09:17)

Autor zdjęcia: Kamil Kierzkowski

FUTBOL || Piłkarze Znicza Biała Piska, Śniardw Orzysz i MKS Ruciane-Nida rozgromili swych rywali. Do pełni powiatowo-futbolowego szczęścia brakuje już tylko 3 punktów wywalczonych przez Mazura Pisz. Trzymamy kciuki!

Najwyżej sklasyfikowana ekipa naszego powiatu, Znicz Biała Piska, nie dała najmniejszych szans ostatniemu w tabeli KS Wasilków. Przed spotkaniem na koncie rywali widniał ledwie 1 punkt i... tego dnia nie miało prawa się to zmienić.

Podopieczni trenera Ryszarda Borkowskiego dość szybko wzięli się za strzelanie. Ostatecznie wygrali 5:1. Po golu zapewnili kolejno Bartosz Giełażyn, Marcin Fiedorowicz, Dawid Kalinowski, Jacek Dzienis i Kacper Rybacki.

Triumf pozwolił czerwono-zielonym wskoczyć na 5. miejsce w tabeli III ligi. Do podium zaczęło robić się "przyjemnie blisko". Dystans dzielący Znicz od pozycji wicelidera to ledwie 3 punkty.

Dwa szczeble ligowe niżej, w klasie okręgowej, Śniardwy Orzysz nie okazały się zbyt gościnne względem Kłobuka Mikołajki. Mikołajczanie polegli wyraźnie, bo aż 4:1. Trzy gole odnotował Konrad Radzikowski, a jedno trafienie dorzucił Dariusz Kaźmierczyk. Dodatkowe 3 punkty dały zielono-niebieskim 5. miejsce w tabeli.

W klasie A cennym triumfem kolejkę zakończył ponadto MKS Ruciane-Nida. W wyjazdowym starciu z Falą Warpuny, aż 4-krotnie punktował Karol Domurat. Na listę strzelców wpisali się także po razie Karol Hałaburda i Wojciech Sieruta. Rywale odpowiedzieli tylko 2 bramkami (2:6), więc... MKS - identycznie jak Znicz i Śniardwy - awansował w swej tabeli na 5. miejsce.
Innymi słowy - wszystkie trzy ekipy ukończyły kolejkę na "piątkę".
Do boju szykuje się obecnie ostatnia z niewymienionych drużyn seniorskich - Mazur Pisz. Podopieczni trenera Sebastiana Poświaty ugoszczą dziś u siebie groźny GKS Dźwierzuty. Pierwszy gwizdek o 13:30

Kamil Kierzkowski

Obszerna relacja z występów naszych piłkarzy w najbliższym, piątkowym numerze Gazety Piskiej.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages