Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

„Z klasyką przez Polskę”. Koncerty w Wejsunach i Okartowie

2020-09-20 15:30:00 (ost. akt: 2020-09-21 03:55:49)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

KULTURA || Miłośników muzyki poważnej czeka prawdziwa uczta duchowa, bowiem wkrótce będą mieli okazję wysłuchać „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego.

Aż dwa koncerty muzyki poważnej organizowane przez Instytut Muzyki i Tańca w ramach cyklu „Z klasyką przez Polskę” odbędą się wkrótce w Wejsunach i w Okartowie. W programie obydwu usłyszymy „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego. Wystąpią Krzysztof Jakowicz – skrzypce oraz Władysław Kłosiewicz – klawesyn.

Cykl koncertów „Z muzyką przez Polskę” organizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma on na celu docieranie z programami muzycznymi na najwyższym poziomie artystycznym do mniejszych ośrodków, miasteczek i wsi. Cykl "Z klasyką przez Polskę" zainaugurowany został w drugiej połowie 2019 r.

W ramach projektu zaplanowano ponad 100 koncertów, jednak z powodu pandemii koncerty zostały zawieszone. Wznowiono je dopiero w połowie lipca br. W tegorocznej edycji projektu zaplanowano około 60 koncertów w całej Polsce, w programach których znajdzie się muzyka kameralna ze szczególnym uwzględnieniem muzyki polskiej.

Do tej pory w wydarzeniach „Z klasyką przez Polskę” wzięło udział ponad 40 artystów i 9 tys. słuchaczy. W koncertach wystąpili, m.in.: Janusz Olejniczak, Ewa Pobłocka, Tomasz Strahl, Piotr Paleczny, Urszula Kryger, Adam Kruszewski, Władysław Kłosiewicz, Krzysztof Jakowicz, Klaudiusz Baran, Marcin Zdunik, Konstanty Andrzej Kulka, Anna Radziejewska i Liliana Stawarz.

Na koncerty z cyklu „Z klasyką przez Polskę” zapraszamy w sobotę, 3 października, o godz. 18:00 do kościoła ewangelickiego w Wejsunach, a w niedzielę, 4 października, o godz. 13.00 do kościoła rzymskokatolickiego pw.Niepokalanego Serca NMP w Okartowie. Na obydwa koncerty wstęp wolny.
Elżbieta Żywczyk

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages