Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

100. rocznica Bitwy Warszawskiej i Święto Wojska Polskiego

2020-08-11 12:00:00 (ost. akt: 2020-08-12 04:17:04)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

15 sierpnia w całym kraju odbędą się uroczystości upamiętniające zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej 1920 r. W tym dniu obchodzimy również Święto Wojska Polskiego

Z okazji Święta Wojska Polskiego i stulecia Bitwy Warszawskiej, w sobotę (15 sierpnia) o godz. 13.00 w Piszu na pl. Daszyńskiego, pod tablicą upamiętniającą postać dawnego Piszanina, płk Leona Silickiego zostaną uroczyście złożone wieńce i wiązanki kwiatów. Organizatorem uroczystości jest Liceum Ogólnokształcące ZDZ w Piszu oraz ułani z 10 Pułku Ułanów Litewskich.

Burmistrz Pisza zaprasza mieszkańców w sobotę, 15 sierpnia, na obchody Święta Wojska Polskiego w Piszu: — godz. 14.00 uroczysta Msza Święta w Kościele pw. Jana Chrzciciela, godz. 15.00 złożenie kwiatów i wieńców pod Pomnikiem Wolności
W związku ze stanem epidemii, organizatorzy proszą uczestników Święta o przestrzeganie wymaganych zaleceń i ograniczeń (tj. zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego)
"ZWIEDŹ PISKIE BUNKRY"
Pod takim hasłem Stowarzyszenie Historyczne Piska Pozycja Ryglowa zaprasza w godz. 11.00 — 16.00 do zwiedzania schronów przy ul. Nidzkiej w Piszu. Po obiektach oprowadzą odwiedzających członkowie Stowarzyszenia. Będzie można z bliska obejrzeć ekspozycję uzbrojenia i wyposażenia wojskowego, a zadbają o to członkowie Grup Rekonstrukcyjnych "Johannisburg" i "Ostpreussen".
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages