Poniedziałek, 25 stycznia 2021. Imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany

Koncertowy weekend w leśniczówce Pranie

2020-08-12 08:30:00 (ost. akt: 2020-08-12 04:32:22)
Krzysztof Napiórkowski z najnowszymi utworami wystąpi w Praniu w sobotę, 15 sierpnia

Krzysztof Napiórkowski z najnowszymi utworami wystąpi w Praniu w sobotę, 15 sierpnia

Autor zdjęcia: Elżbieta Żywczyk

KULTURA || W najbliższą sobotę na plenerowej scenie leśniczówki Pranie ze swymi najnowszymi utworami wystąpi Krzysztof Napiórkowski. Artysta zaprezentuje piosenki do słów ks. Jana Twardowskiego oraz utwory z wydanej w tym roku płyty z sonetami krymskimi Adama Mickiewicza.

Sobota, 15 sierpnia, godz. 18.00
Koncert “Od Mickiewicza do Twardowskiego” - Krzysztof Napiórkowski z zespołem

Na scenę w Praniu powróci z najnowszymi utworami Krzysztof Napiórkowski – wokalista, autor tekstów kompozytor, pianista, gitarzysta i aranżer. Od czasu ostatniego występu jego repertuar poszerzył się m.in. o piosenki do słów ks. Jana Twardowskiego, a w tym roku wydał płytę z sonetami krymskimi Adama Mickiewicza. Krzysztof Napiórkowski, po tym gdy jako student zdobył kilkanaście nagród na najważniejszych festiwalach piosenki studenckiej i autorskiej, od 15 lat z powodzeniem koncertuje i nagrywa w kraju i za granicą. Współpracował i nagrywał z wieloma znakomitymi muzykami z różnych kręgów stylistycznych m.in. z Anną Jurksztowicz, Anną Marią Jopek, Dorotą Miśkiewicz, Moniką Lidke, Grzegorzem Turnauem, Wojciechem Majewskim, Michałem Jurkiewiczem, Markiem Napiórkowskim czy Adamem Strugiem. Za swoją poprzednią płytę Semi electric był nominowany do nagrody Fryderyka 2019.
Bilety: 50 zł
W niedzielę, 16 sierpnia, poezję K. I. Gałczyńskiego czytał będzie Przemysław Sadowski


Niedziela,16 sierpnia, godz. 17.00
XXXVII edycja koncertów “Muzyka u Gałczyńskiego”
Poezja K. I. Gałczyńskiego w interpretacji Przemysława Sadowskiego.
Muzyka: Zbigniew Stępniak - bas, Ksenia Awramienko - flet, Jewgienij Awramienko - fortepian (arie i pieśni J. S. Bacha, F. Schuberta, P. Bulakhova, A. Gurilyova, S. Moniuszki, A Masłowskaj, P. Łukaszewskiego).
Śpiewak, ks. Zbigniew Stępniak ukończył m.in. Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz podyplomowe Studium Emisji Głosu przy AM w Bydgoszczy. Jest doktorem habilitowanym w dziedzinie sztuki muzycznej i wykłada w Instytucie Muzyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Koncertuje w kraju i za granicą (m.in. w Szwajcarii, Niemczech, Rosji, na Białorusi, w Czechach). Jest m.in. pomysłodawcą, inicjatorem i pierwszym dyrektorem artystycznym Letnich Koncertów Muzyki Wokalnej “Varmia Gaudet et Cantat” w Ramsowie oraz spotkań z muzyką sakralną w regionie Mörel w południowej Szwajcarii. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu, Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków i Stowarzyszenia Polskich Muzyków Kościelnych. Towarzyszyć mu będą muzycy z Rosji, wykładowcy w Kaliningradzkim Regionalnym College’u Muzycznym im. S. Rachmaninowa: flecistka Ksenia Awramienko (m.in. była solistką Filharmonii Chabarowskiej) oraz przy fortepianie Jewgienij Awramienko, który jako organista i pianista występuje w największych salach koncertowych Rosji i jest m.in. tytularnym organistą Katedralnego Soboru – Organowej Sali Koncertowej w Kaliningradzie. Bilety: 25 zł


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages