Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Obradował Konwent Sołtysów

2020-08-05 03:50:53 (ost. akt: 2020-08-05 04:01:16)

Autor zdjęcia: UM Pisz

Dożynek w tym roku nie będzie, na festynach wiejskich też raczej się zbytnio nie pobawimy. Te trudne, ale rozsądne - z uwagi na wysoki wskaźnik zachorowań koronawirusem - decyzje zapadły podczas ostatniego Konwentu Sołtysów.

Z uwagi na obostrzenia sanitarne organizacja Święta Plonów musiałaby zostać okrojona m.in. o konkurs na najsmaczniejszą potrawę oraz chyba kulminacyjną część tego wydarzenia – dzielenie się chlebem dożynkowym.

Poza tym każdy z uczestników musiałby wypełnić ankietę dotyczącą stanu zdrowia, założyć maskę na twarz, a także zachować dystans społeczny, na nieco mniejszym obszarze, niż bywało to zwykle na takich imprezach. Szczególnie, w trakcie koncertów zespołów tanecznych utrzymanie odpowiedniego dystansu byłoby trudne.

Przybyły na konwent ks. Wojciech Kalinowski – proboszcz parafii p.w. Św. Jana Chrzciciela w Piszu, poinformował zgromadzonych o planowanych remontach m.in. naprawie zabytkowego zegara na wieży oraz renowacji rzeźby „Anioła Chrzcielnego”. Jednocześnie zaapelował do sołtysów o pomoc w kolejnych inwestycjach, tj. budowie groty oraz ogrodzenia. Chodzi przede o wszystkich o transport na teren placu kościelnego kamieni, niezbędnych do wykonania tych zamierzeń.

W drugiej części spotkania Burmistrz Pisza Andrzej Szymborski poinformował sołtysów o tym, co się dzieje w gminie. Na zakończenie udzielił odpowiedzi na zadawane przez sołtysów pytania.
Źródło: UM w Piszu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. . #2957559 | 81.15.*.* 8 sie 2020 13:26

    Nie dać ani grosza księdzu. Do kurii proszę się zgłosić.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages