środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Pijany sternik ledwo trzymał się na nogach. Wraz z kolegą wylądował w areszcie

2020-07-27 10:15:00 (ost. akt: 2020-07-27 10:14:31)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci z Rucianego-Nidy interweniowali wobec nietrzeźwej załogi łodzi żaglowej, która próbowała wypłynąć z portu w miejscowości Wierzba na jezioro Bełdany.

W sobotę (25 lipca) po godz. 16.00 patrol z Rucianego – Nidy otrzymał informację, że łodzią żaglową płynie dwóch kompletnie pijanych mężczyzn, którzy głośno się zachowują i próbują wypłynąć z portu w miejscowości Wierzba na jezioro Bełdany.

— Policjanci na miejscu zauważyli łódź żaglową bez silnika spalinowego. Było na niej dwóch mężczyzn. Za sterami stał 37-letni mieszkaniec Mikołajek. Mężczyzna ledwo trzymał się na nogach i wyraźnie czuć było od niego alkohol. Razem z nim płynął jego 37-letni znajomy także z Mikołajek — mówi nadkom.Anna Szypczyńska, rzecznik prasowy KPP w Piszu.

Policjanci sprawdzili stan trzeźwości sternika. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

— W trakcie wykonywanych czynności przez policjantów obaj mężczyźni byli agresywni, wulgarni i nie wykonywali wydawanych im poleceń. Zostali zatrzymani w policyjnym areszcie — dodaje rzeczniczka.

Po wytrzeźwieniu sternik usłyszy zarzut kierowania w ruchu wodnym obiektu pływającego niebędącego pojazdem mechanicznym znajdując się pod wpływem alkoholu oraz używania słów nieprzyzwoitych. Jego kolega również odpowie za używanie słów wulgarnych oraz za niestosowanie się do poleceń funkcjonariuszy. Obu mężczyznom grożą kary grzywny.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages