środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Wyprzedzał na podwójnej ciągłej jadąc prosto na czołówkę z radiowozem

2020-07-21 09:01:41 (ost. akt: 2020-07-21 09:20:02)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci piskiej drogówki byli świadkami bardzo niebezpiecznego i brawurowego zachowania kierowcy opla, który na łuku i podwójnej ciągłej wyprzedzał pojazd ciężarowy z naczepą jadąc prosto na czołówkę z oznakowanym radiowozem. Policjant, chcąc uniknąć zderzenia, zahamował i zjechał w zatoczkę. Natychmiast zawrócił i pojechał za nim. To nie koniec przewinień drogowych kierowcy opla. Ostatecznie został zatrzymany i stracił prawo jazdy.

Do tej bardzo niebezpiecznej sytuacji doszło w poniedziałek (20 lipca) po godz. 20.00 w miejscowości Kocioł Duży. — Od strony Pisza w kierunku Białej Piskiej jechał pojazd marki Opel. Na łuku drogi, a następnie na wzniesieniu wyprzedzał on pojazd ciężarowy z naczepą pomimo obowiązującego tam znaku P-4- „linia podwójna ciągła”. Policjanci jadąc z przeciwka radiowozem oznakowanym, chcąc uniknąć czołowego zderzenia, zmuszeni byli hamować i zjechać do zatoczki. Funkcjonariusze zawrócili i pojechali za oplem — relacjonuje nadkom.Anna Szypczyńska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Piszu.

— Kierujący tym samochodem w dalszym ciągu jechał bardzo niebezpiecznie. W Białej Piskiej popełnił kolejne wykroczenie drogowe. Pomimo obowiązującego znaku P-3 „linia jednostronnie przekraczalna” wyprzedził dwa pojazdy. Został zatrzymany przez policyjny patrol — kontynuuje rzeczniczka.

Okazało się, że za kierownicą opla siedział 47-letni mieszkaniec Legionowa. W rozmowie z policjantami powiedział, że wyprzedzał z pełną świadomością i zdawał sobie sprawę z konsekwencji takiego zachowania.

Na łuku drogi w miejscowości Kocioł Duży w przeszłości doszło do wielu zdarzeń drogowych, w tym wypadków śmiertelnych z powodu wyprzedania wbrew obowiązującym tam znakom. W związku z tym, że kierowca opla w sposób rażący naruszył przepisy ruchu drogowego powodując tym samym zagrożenie bezpieczeństwa policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. W dalszej kolejności skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie tego kierowcy.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. LON #2950753 | 31.0.*.* 21 lip 2020 10:41

    Brawo wieśniak niepełnosprawny na umyśle z Legionowa :))

    Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages