Wtorek, 26 stycznia 2021. Imieniny Lutosława, Normy, Pauliny

Policjanci apelują: Wypoczywajmy bezpiecznie nad wodą!

2020-07-17 10:15:00 (ost. akt: 2020-07-17 10:12:29)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Przed nami kolejny wakacyjny weekend. Z pewnością wielu z nas skorzysta z aktywności fizycznej i spędzi go nad wodą. Nie pozwólmy jednak na to, aby zbytnia beztroska sprawiła, że zapomnimy o bezpieczeństwie swoim i naszych bliskich. Chwila nieuwagi może skończyć się tragicznie. Pamiętajmy, że to my sami, w pierwszej kolejności, odpowiedzialni jesteśmy za bezpieczeństwo swoje i innych.

Policjanci po raz kolejny przypominają i apelują:

* Nigdy nie wchodźmy do wody i nie pływajmy po spożyciu alkoholu.

* Nie pływajmy żaglówkami, łódkami, czy kajakami będąc pod wpływem alkoholu, czy innych środków działających podobnie do alkoholu – za naruszenie tego zakazu grozi nam m.in. kara grzywny, ponadto jest to niebezpieczne zarówno dla nas samych, jak i dla innych amatorów wodnych atrakcji.

* Nie przeceniajmy swoich umiejętności pływackich. Jeśli chcemy wybrać się na dłuższą trasę pływacką, płyńmy asekurowani przez łódź lub załóżmy bojkę na szelkach.

* Nie skaczmy do wody w miejscach nieznanych. Może to się skończyć poważnym urazem, kalectwem, a nawet śmiercią. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki „na główkę”, dno naturalnego zbiornika może się zmienić w ciągu kilku dni.

* Pamiętajmy, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak nadmuchiwane koło.

* Pływając żaglówkami, łódkami czy kajakami pamiętajmy o założeniu kapoka.

* Dzieci powinny bawić się w wodzie tylko pod stałą opieką dorosłych.

* Zażywając kąpieli słonecznych nad wodą zwracajmy uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował naszej pomocy. Jeśli będziemy w stanie mu pomóc, to zróbmy to, ale w granicach swoich możliwości. Jeśli nie będziemy czuli się na siłach, to zaalarmujmy natychmiast inne osoby lub właściwe służby.

*Nie skaczmy rozgrzani do wody. Przed wejściem do wody zmoczmy nią klatkę piersiową, szyję, kark i nogi – unikniemy wstrząsu termicznego.

*Nie wolno pływać na odcinkach szlaków żeglugowych oraz w pobliżu urządzeń i budowli wodnych.

* Uważajmy na „dzikie kąpieliska”, nierzadko mają nieznane dno i głębokość.

PAMIĘTAJMY!
Bezpieczna kąpiel, to kąpiel w miejscu do tego przeznaczonym, które jest odpowiednio oznakowane i w którym nad bezpieczeństwem czuwa ratownik wodny.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages