środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

"Gottlieba topichy porwały, czyli mazurski folklor" w plenerze

2020-07-15 15:00:00 (ost. akt: 2020-07-15 13:24:19)

Autor zdjęcia: Pixabay.com

PISZ || Zapraszamy na pierwsze wakacyjne spotkanie plenerowe w piskim parku. Będziecie mieli okazję posłuchać ekscytujących opowieści.

Spotkanie plenerowe to inicjatywa społeczna. Organizatorzy zapraszają wszystkich zainteresowanych i zachęcają do pojawienia się z własnym kocykiem lub krzesełkiem oraz koszykiem piknikowym. Niespodzianką będzie ekscytująca prelekcja autorstwa Artura Olchowego pt. „Gottlieba topichy porwały, czyli mazurski folklor”.

Prelegent - Artur Olchowy to pochodzący z Pisza pisarz próbujący wskrzesić (z coraz większymi sukcesami) mazurski folklor. Autor „Czarownicy znad Kałuży” – powieści, której akcja toczy się w dużej części w Piszu, ale także mazurskich bajek: „Córka Króla Sielaw”, „O dobrym dziable Tojfiku” i „Hotel Rudczanny”.

— Przede wszystkim zaś niesamowity gawędziarz, co do którego mamy pewność, że słuchacze jego prelekcji dadzą się porwać w wir mazurskiego folkloru i lokalnych wierzeń ludowych — zapewniają organizatorzy spotkania.

Start: sobota, 18 lipca, godz. 16.30 w Parku Miejskim przy ul. Młodzieżowej (okolice Piernikarni Cafe)Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages