Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Nietrzeźwy motocyklista bez uprawnień zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu

2020-07-01 09:22:59 (ost. akt: 2020-07-01 09:24:35)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

We wtorek (30 czerwca) przed godz. 22.00 na drodze krajowej nr 58 między miejscowościami Kaliszki a Babrosty patrol piskiej drogówki zatrzymał do kontroli motocyklistę. Była to reakcja patrolu na obywatelskie zgłoszenie.

Oficer dyżurny piskiej komendy otrzymał bowiem informację o dziwnym zachowaniu na drodze mężczyzny jadącego motocyklem. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sposób jego jazdy wskazywał na to, że jest nietrzeźwy.

Jednośladem marki Hyosung kierował 37-letni mieszkaniec gminy Pisz. Już w trakcie rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze czuli od niego alkohol. Sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Oznacza to, że mieszkaniec piskiej gminy popełnił przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, za które grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. W trakcie dalszej kontroli drogowej policjanci ustalili się, że 37-latek nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem.

Wyjaśniana będzie także kwestia stanu licznika w tym pojeździe. Drogomierz motocykla wskazywał bowiem wartość niższą niż ta, która widnieje w policyjnych bazach danych. Jeśli dalsze czynności wykonane przez funkcjonariuszy potwierdzą, że doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru 37-latek usłyszy zarzut z art. 306 a kodeksu karnego. Czyn ten jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages