Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Kierowca BMW został zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu. Miał ponad 2 promile

2020-06-22 12:02:01 (ost. akt: 2020-06-22 12:05:22)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci podejmują szereg działań ukierunkowanych na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierujących. Stanowią oni bowiem realne zagrożenie na drogach. Co raz częściej zdarza się, że zaniepokojeni obywatele dzwonią na numer alarmowy informując o swoich podejrzeniach odnośnie nietrzeźwego kierowcy. Policjanci reagują na każde takie zgłoszenie.

Tak było w piątek (19 czerwca) przed godz. 13.00 w Rucianem – Nidzie, gdzie według obywatelskiego zgłoszenia ulicami miasta bardzo niebezpiecznie jeździło czarne BMW. Policjanci zatrzymali opisany pojazd do kontroli drogowej. Kierował nim 43-letni mieszkaniec Pisza. Funkcjonariusze już po otwarciu drzwi nie mieli żadnych wątpliwości, że mężczyzna jest nietrzeźwy, bo wyraźnie czuć było od niego alkohol. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia przed godz. 17.00 patrol piskiej drogówki w miejscowości Grzegorze zatrzymał do kontroli drogowej motorower marki Jonwaj. Kierował nim 29-letni mieszkaniec Orzysza. Mężczyzna ten miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

Trzeciego nietrzeźwego kierującego patrol piskiej prewencji zatrzymał dzisiejszej nocy w Piszu na ul. Warszawskiej. Funkcjonariusze skontrolowali pojazd marki Ford Escort. Za kierownicą siedział 28-letni mieszkaniec Pisza. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności, utrata prawa jazdy na okres od 3 do 15 lat oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 000 do 60 000 złotych.

KPP Pisz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages