Poniedziałek, 13 lipca 2020. Imieniny Danieli, Irwina, Małgorzaty

Mieszkanka Orzysza podziękowała policjantom za odzyskanie skradzionych pieniędzy

2020-06-19 09:26:54 (ost. akt: 2020-06-19 09:35:49)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Policjanci z Komisariatu Policji w Orzyszu zostali wezwani na interwencję do jednego z bloków na terenie miasta. 58-letnia kobieta zgłosiła, że z mieszkania zginęły jej pieniądze. Zdarzenie miało miejsce w dniu 16 czerwca br.

Na miejsce pojechał patrol w składzie: sierż. szt. Marta Runce (dzielnicowa) i st. sierż. Rafał Goliński (Zespół Patrolowo- Interwencyjny). W rozmowie ze zgłaszającą, policjanci ustalili, że w portfelu miała znaczną sumę pieniędzy, które uzbierała z renty na remont mieszkania. Cały czas nosiła je przy sobie. Zostawiła je tylko na chwilę, gdy poszła do łazienki. W pewnym momencie zauważyła, że z portfela zginęła jej suma w wysokości 2700 złotych. Dodała, że razem z nią w mieszkaniu przebywała tylko znajoma, którą poprosiła o pomoc przy sprzątaniu po zakończonym remoncie. To właśnie ją podejrzewa o kradzież, ale kobieta wszystkiemu zaprzecza.

W mieszkaniu obecna była także 26-letnia mieszkanka Orzysza. Funkcjonariusze nie znaleźli przy niej żadnej gotówki. Sprawdzili zatem całe mieszkanie. W łazience za pralką policjanci znaleźli rozrzucone banknoty w kwocie 2700 złotych, które zginęły z portfela.

Dopiero wówczas 26-latka przyznała się do ich kradzieży. Kobieta powiedziała policjantom, że kiedy właścicielka mieszkania dawała jej pieniądze na zakup środków czystości to wtedy zauważyła, że w portfelu ma znaczną ilość banknotów. Wykorzystała moment, kiedy ta poszła do łazienki. Wówczas wyciągnęła pewną sumę pieniędzy z jej portfela i zwijając je w rulon włożyła początkowo do kieszeni. Następnie ukryła je w łazience za pralką. Zamierzała później je wyjąć i sobie przywłaszczyć, ale nie udało jej się tego zrobić. Kobieta usłyszy zarzut kradzieży. Grozi jej za to nawet 5 lat pozbawienia wolności.

W dowód wdzięczności właścicielka mieszkania złożyła podziękowania na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Orzyszu. Osobiście odwiedziła asp. Łukasza Kaweckiego przynosząc mu kwiaty i laurkę, w której pisze:

„Pragnę złożyć serdeczne podziękowania za bardzo szybką i skuteczną interwencję, która zapobiegła kradzieży moich skromnych oszczędności. (…) Jestem ogromnie wdzięczna, że dobro i bezpieczeństwo zwykłego obywatela jest priorytetem dla naszych funkcjonariuszy. Zarówno Pan Rafał jak i Pani Marta okazali mi wiele zrozumienia i empatii- za co z całego serca dziękuję. Ich postawa jest godna naśladowania”.

Mieszkanka Orzysza swoje podziękowanie przesłała także pod adresem Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, mł. insp. Marcina Kubasa.

KPP Pisz


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages