środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Ukradł rodzicom bony towarowe wartości 2000 złotych. Kupił za to alkohol

2020-05-22 09:11:15 (ost. akt: 2020-05-22 09:12:13)
34-latek kupuje alkohol

34-latek kupuje alkohol

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Zarzut kradzieży dokumentu stwierdzającego prawa majątkowe w postaci bonów towarowych usłyszał 34-letni mieszkaniec Pisza. Mężczyzna ten zabrał bony o wartości 2000 złotych swoim rodzicom. Pokrzywdzeni zgłosili to na policję. Przestępstwo popełnione przez 34-latka zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Do piskiej komendy zgłosiło się małżeństwo z Pisza, aby złożyć zawiadomienie o kradzieży popełnionej na ich szkodę przez syna.

Jak ustalili śledczy 34-letni syn ukradł pokrzywdzonym bony towarowe, które otrzymywali z zakładu pracy. Talony o wartości 2000 złotych ukryli w wazonie z kwiatami. Chcieli je wykorzystać na zakupy w terminie późniejszym. Tymczasem okazało się, że ich tam już nie ma. Sami ustalili też, że jakiś czas temu ich syn robił zakupy w piskim markecie płacąc bonami, co potwierdziło ich przypuszczenia. Pokrzywdzeni złożyli zatem zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez ich syna.

Piscy kryminalni zatrzymali 34-latka podejrzanego o dokonanie tej kradzieży. Mężczyzna znajdował się pod znacznym działaniem alkoholu. Trafił do policyjnego aresztu. Śledczy potwierdzili informację, że mężczyzna ten robił zakupy w markecie płacąc bonami towarowymi. Na zapisie monitoringu widać 34-latka, który kupił alkohol płacąc bonami. W ten sposób wydał 2000 złotych.

Po wytrzeźwieniu 34-latek usłyszał zarzut kradzieży dokumentu stwierdzającego prawa majątkowe w postaci bonów towarowych wartości 2000 złotych na szkodę rodziców, a następnie wykorzystał je w piskim markecie kupując za to alkohol.

Za popełnienie tego przestępstwa 34-latkowi grozi kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages