środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Sprawca kradzieży z włamaniem zatrzymany, a mienie odzyskane

2020-05-18 10:41:25 (ost. akt: 2020-05-18 10:41:41)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Kilka dni temu na terenie piskich ogrodów działkowych nieznany sprawca włamał się do jednego z domków letniskowych.

Wyłamując drzwi wejściowe dostał się do altany, z której ukradł: agregat prądotwórczy, dwie kosy spalinowe oraz pompę wodną. Następnie zrywając kłódkę dostał się do pomieszczenia gospodarczego, skąd dokonał kradzieży metalowej taczki. Właścicielka wyceniła wartość strat na kwotę ponad 2000 złotych.

Zaledwie dwa dni potrzebowali piscy kryminalni, aby ustalić i zatrzymać sprawcę kradzieży z włamaniem. W dużym stopniu pomogły w tym ślady pozostawione na miejscu zdarzenia między innymi w postaci odcisków butów na piasku. Idąc tym tropem policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Pisza podejrzanego o dokonanie tego włamania. W miejscu jego zamieszkania funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli skradzione mienie. Ponad to ustalili, że mężczyzna ten, działając w celu osiągnięcia korzyści materialnej, oszukał znajomego. Sprzedał mu bowiem skradzioną kosę spalinową twierdząc, że jest jego własnością.

W ten sposób 23-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem oraz zarzut oszustwa. Przyznał się do obu zarzucanych mu czynów.

Teraz odpowie za to przed sądem. Grozi mu kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

KPP PiszPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages