Czwartek, 28 maja 2020. Imieniny Augustyna, Ingi, Jaromira

"Żywe obrazy w dobie koronawirusa"

2020-05-18 08:30:00 (ost. akt: 2020-05-18 08:17:35)

Autor zdjęcia: LO Orzysz

ORZYSZ || Internetowa Galeria Żywych Obrazów orzyskiego Liceum Ogólnokształcącego to pokłosie akcji zapoczątkowanej na szkolnym facebooku przez nauczycielkę – Krystynę Ziółkowską. Przyłączyli się do niej przyjaciele szkoły, znajomi oraz uczniowie.

Uczestnicy nadesłali nam realizacje wybranych przez siebie dzieł i ich „transformacji”. Przyznajemy, że akcja przerosła nasze wszelkie oczekiwania. Przyłączyły się do niej, przysyłając wykonane przez siebie zdjęcia, panie Barbara Orawecz, Adriana Piekarska, Krystyna Ziółkowska, Katarzyna Sawa-Całka, Magdalena Mielczarska, Joanna Kamieniecka, Emilia Mroczek, absolwentka 2019 naszego LO - Wiktoria Swęder i Oliwia Oszmian - uczennica klasy I LO.

Niejednokrotnie przecieraliśmy oczy ze zdumienia, ponieważ wykonawcy zadbali o najmniejszy szczegół, dobór idealnych modeli, inni idealnie dobrali scenografię, jeszcze inni ujęli za serce atmosferą, emocjami, które biją z obrazu.

W ten sposób udało się zwizualizować : "Dziewczynę z perłą" Johannesa Vermerra, "Damę z łasiczką" Leonarda da Vinci, "Krzyk" Edwarda Muncha, "Dwoje dzieci z psem" Tadeusza Makowskiego , "Śpiącego Stasia" Stanisława Wyspiańskiego, "Alice" Amadeo Modiglianiego, "Chłopca z królikiem" Henrego Raeburna, "Kobietę do prasowania" (Woman Ironing) Pablo Picassa, "Portret Marty Thannstetter" Bernharda Strigela, "Kochankowie" i " Kochankowie II" Rene Magrittea , "Dziewczynkę z kotem" Lyona Jeana -Bazille Perraulta, "Jael i Sisera" Jacopo Amigoniego, "Hanię z kotem" Moniki Malinowskiej, "Więź" Klavdio oraz kilka anonimowych dzieł.

Akcja była szeroko komentowana w mediach społecznościowych, zaskoczył nas ogrom pochlebnych i pełnych zachwytu komentarzy. Czy Państwo też uważacie, że autorom prac należą się gromkie brawa? My te brawa bijemy, dziękujemy za odzew na zaproszenie do zabawy, która przerodziła się w prawdziwy pokaz talentów i pomysłów. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zabawy!

Tym samym IX (już!!!) edycję "Galerii Żywych Obrazów" uważamy za zakończoną. Bonusem jest to, że kolejna gotowa już edycja czekać będzie w naszej szkole na możliwość wystawienia. Jeśli tylko będzie to możliwe, zaprosimy na nią wszystkich zainteresowanych. A zatem, do zobaczenia.

To wydarzenie corocznie przyciągało kilkaset osób, które odwiedzały Zespół Szkół Ogólnokształcących w Orzyszu, aby podziwiać kreatywność i pomysłowość realizatorów tego przedsięwzięcia.

Te nietypowe spotkania ze sztuką malarską lub filmową na trwałe wpisały się w kalendarz naszych imprez kulturalnych i bardzo żałujemy, że w tym roku nie udało nam się pokazać tego, co powstało w murach naszej szkoły.

Ale… znaleźliśmy sposób, aby powspominać to, co już się wydarzyło w ubiegłych latach i dlatego udostępniamy linki do minionych edycji „Galerii Żywych Obrazów”.
W tym miejscu chcielibyśmy podziękować absolwentom, którzy przez wiele lat tworzyli z nami galerię oraz wszystkim osobom, które nas w tym niełatwym przedsięwzięciu wspierały. Zapraszamy do wizyty w naszej szkole, zawsze jesteście mile widziani.

Na stronie internetowej Liceum Ogólnokształcącego w Orzyszu w artykule pt.: „Internetowa Galeria Żywych Obrazów Orzyskiego LO- "Żywe obrazy w dobie koronawirusa" dostępne są linki do poprzednich edycji Galerii Żywych Obrazów.

Liceum Ogólnokształcące w Orzyszu
Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W poniedziałkowym (18 maja) wydaniu m.in.


Przepisy są ważniejsze od ludzi
Dramat 89-letniej Teresy Balcerzak z Olsztyna. Dwa miesiące temu zmarł jej maż. Kobieta z demencją i na wózku inwalidzkim musiała pojechać do banku, żeby jej syn mógł opłacać jej rachunki. Dlaczego? Bo, takie są przepisy.

Marta TrawczyńskaBędą pozwy o odszkodowanie
Jest już pierwszy pozew o odszkodowanie od Skarbu Państwa za straty spowodowane w wyniku zamrożenia gospodarki. Coraz więcej przedsiębiorców rozważa taką drogę, bo wyniku obostrzeń rząd wpędził ich w tarapaty finansowe.

Zadawajcie nam mniej lekcji
Nie mamy na nic czasu, tylko lekcje - skarżą się uczniowie. Mają więcej pracy niż przed pandemią, dlatego przewodniczący młodzieżowych rad miast z całej Polski apelują o to, by mniej zadawać. Do apelu przyłączyła się rada z Iławy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages