Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Policjantka z Pisza uszyła maseczki, które trafią na Śląsk

2020-05-14 09:41:30 (ost. akt: 2020-05-14 09:49:33)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Wspominaliśmy już o policjantce z Komendy Powiatowej Policji w Piszu – sierżant sztabowej Małgorzacie Księżyk, która po służbie szyje maseczki ochronne.

Zajmuje się tym już od ponad dwóch miesięcy. Na swoim koncie ma ponad 500 sztuk. W maseczki zaopatrzyła między innymi policjantów i pracowników cywilnych piskiej komendy oraz ich rodziny.

Tym razem otrzymała informację, a właściwie prośbę od swojej siostry z Rybnika, że bardzo potrzebne są teraz każde ilości maseczek ochronnych na Śląsku. Jest tam obecnie trudna sytuacja z uwagi na dużą liczbę zachorowań na koronawirusa, stąd maseczki ochronne są wyjątkowo niezbędne.

Siostra Gosi wspomniała o zaprzyjaźnionych siostrach zakonnych ze Wspólnoty Domu Emerytalnego Sióstr Boromeuszek w Żorach. Wyjaśniła, że zakonnice te potrzebują maseczek dla siebie, ale przede wszystkich dla osób bezdomnych, którymi się opiekują i przygotowują im posiłki.

Gosia zadała tylko jedno pytanie: „ ile potrzeba tych maseczek ?’ i natychmiast przystąpiła do szycia. Na razie przygotowała 70 sztuk, które już wysłała siostrom zakonnym w Żorach.

W ten właśnie sposób maseczki przygotowane przez policjantkę z Pisza trafią na Śląsk.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages