środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Pół miliona złotych na Małe Granty Sołeckie

2020-05-21 09:30:00 (ost. akt: 2020-05-21 09:33:07)
Wnioski można składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa

Wnioski można składać w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w Departamencie Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa

Autor zdjęcia: Archiwum GO

REGION || Na sołectwa, które wykażą się pomysłowością, czekają dotacje celowe nawet do kwoty 15 tys. zł na przedsięwzięcia o charakterze inwestycyjnym na terenach wiejskich. Czasu jest niewiele, bo wnioski można składać do 1 czerwca 2020 roku.

Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego przeznaczył w tym roku kwotę 500 tys. złotych na w ramach konkursu „Małe Granty Sołeckie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego”.

Ideą przedsięwzięcia jest promowanie działań z zakresu modernizacji terenów wiejskich poprzez wspieranie zadań wpływających na zwiększenie poziomu zaangażowania społeczności lokalnych w sołectwach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Na realizację zadań samorząd województwa przeznaczył łączną kwotę 500 tys. zł. Maksymalna wysokość dotacji nie może przekroczyć kwoty 15 tys. zł, przy czym dofinansowanie nie może stanowić więcej niż 80% łącznych kosztów przedsięwzięcia.

Finansowe wsparcie może być przyznane m.in. na: zagospodarowanie przestrzeni publicznej (kształtowanie terenów zieleni, zadrzewień, skwerów, parków i miejsc spotkań na świeżym powietrzu), budowę i modernizację przystanków (z wykorzystaniem wyłącznie materiałów typu cegła, kamień, drewno, dachówka lub blachodachówka), oznakowanie miejscowości w sposób trwały, wprowadzanie do krajobrazu dzieł sztuki (rzeźby, instalacje sztuki współczesnej zgodnych z charakterem miejscowości), budowę wiat, altan czy zadaszenia sceny, zagospodarowanie przestrzeni publicznej do odpoczynku wpływające na poprawę estetyki miejscowości oraz zakupy inwestycyjne służące zwalczaniu koronawirusa i przeciwdziałaniu COVID-19.

Pomoc może być przyznana, gdy zadanie będzie realizowane w jednym uprawnionym sołectwie w gminie wiejskiej lub miejsko-wiejskiej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego oraz jest jedynym zadaniem zgłoszonym z danego sołectwa (tj. w konkursie wpłynął tylko jeden wniosek dotyczący danego sołectwa). Zadanie nie może mieć również charakteru komercyjnego. Gmina może złożyć nie więcej niż trzy wnioski dotyczące różnych sołectw.

Wnioski można składać do 1 czerwca 2020 roku. Organizatorem konkursu jest Departament Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Osoby do kontaktu: Joanna Karwowska, tel. (89)5219264, e-mail: j.karwowska@warmia.mazury.pl i Agnieszka Kłujszo, tel. (89)5219269, e-mail: agnieszka.klujszo@warmia.mazury.pl.

Regulamin konkursu, wniosek i wzór umowy znajduje się na stronie internetowej www.warmia.mazury.pl w zakładce „obszary wiejskie”.

oprac.Elżbieta Żywczyk
Żródło: www.warmia.mazury.pl


Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (21 maja) wydaniu m.in.


Cena paliw w dółKoniec taniej benzyny
Paliwo nadal jest sporo tańsze niż przed pandemią, ale eksperci przewidują stopniowy wzrost cen na stacjach, co zresztą już widać.

przedszkole Koronalojalki coraz bliżej Olsztyna
Oświadczenia mają zmienioną formę, bo podpisywać je będą nie tylko wychowawcy, ale i rodzice. Poza tym konsultacje ogłoszone przez MEN mają być nielegalne, a nauczyciele nie dostaliby za nie pieniędzy. Co dalej z chaosem w szkołach?


Rejestruj się online
Zakazy związane ze stanem pandemii niejednemu zabrały pracę. W Olsztynie ponad 500 osób trafiło na bruk. Kiedy idą do pośredniaka, trafiają na zamknięte drzwi. Sprawdziliśmy, co ma robić bezrobotny, żeby zarejestrować się w Urzędzie Pracy.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages