środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Trwa Konkurs Poetycki im. Michała Kajki. Zostań w domu i pisz wiersze!

2020-05-06 06:03:53 (ost. akt: 2020-05-06 07:19:58)

Autor zdjęcia: Muzeum im.Michała Kajki w Ogródku

Do 15 czerwca poeci – profesjonaliści i amatorzy, mogą przesyłać swoje utwory do oceny jury XVI Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Michała Kajki, który w tym roku zbiega się z obchodami 100. rocznicy plebiscytu na Warmii i Mazurach, a także 80. rocznicy śmierci poety z Ogródka.

Muzeum Michała Kajki w Ogródku i Dom Kultury w Orzyszu od XV edycji organizują Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Michała Kajki, pod patronatem dwumiesięcznika literackiego Topos oraz Gazety Olsztyńskiej.

— Już po raz szesnasty zapraszamy wszystkich, którzy amatorsko i profesjonalnie tworzą poezję do dzielenia się z innymi i prezentacji własnych utworów szerokiej publiczności – mówi Michał Misztal z Muzeum Michała Kajki.

– Równocześnie w czasie trwającej pandemii zachęcamy wszystkich do przelewania na papier swoich uczuć, emocji, zapraszamy do ekspresji artystycznej, która pozwoli przetrwać ten trudny czas. Stąd nasze hasło #Zostańwdomu i pisz wiersze!

W konkursie mogą brać udział wszyscy, niezależnie od przynależności do związków twórczych i stowarzyszeń, którzy na dres organizatora prześlą zestaw trzech niepublikowanych oraz nie ocenianych w innych konkursach wierszy, opatrzonych godłem (pseudonimem), w czterech kopiach.

— Oczekujemy na prace w postaci maszynopisów lub wydruków komputerowych (rękopisy nie będą brane pod uwagę). Personalia i adres autora, również numer telefonu, ewentualnie adres mejlowy, należy dołączyć w zaklejonej kopercie opatrzonej tym samym godłem – podkreśla Michał Misztal z Muzeum M. Kajki w Ogródku.

Zestawy będzie rozpatrywać jury w składzie: Zbigniew Chojnowski - przewodniczący, Zbigniew Fałtynowicz i Marek Zagańczyk. Wybór nagrodzonych wierszy zostanie opublikowanych w "Toposie", "Gazecie Olsztyńskiej", na stronie michalkajka.pl, w mediach społecznościowych Muzeum Michała Kajki w Ogródku.

Wiersze należy nadsyłać na adres: Dom Kultury, ul. Wojska Polskiego 5, 12-250 Orzysz, z dopiskiem "Konkurs". Dodatkowe informacje od godz. 8:00 do 16:00 pod numerem tel. 087 423 70 10 oraz na stronie michalkajka.pl

Więcej o konkursie i nagrodach dla laureatów na stronie http://www.michalkajka.pl/konkurs-poetycki-im-michala-kajki/Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W środowym (6 maja) wydaniu m.in.


Pandemia zabiera Polakom pracę
Czy wzrośnie zasiłek dla bezrobotnych? Prawdopodobnie tak, zgodnie z tym, co mówił w ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda. Zasiłek miałby wzrosnąć o ponad połowę, do 1300 zł brutto. Być może pojawi się też dodatek solidarnościowy.

Michał Piotr Wypij (politolog) - kandydat do Sejmu w okręgu nr 35, numer na liście 20
Lista numer 2 - KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
członek partii politycznej: Porozumienie Gowina
Siedziba Okręgowej Komisji Wyborczej - OlsztynPolityczne szachy mają granice
Czy posłowie Porozumienia poprą ustawę o korespondencyjnym wyborze prezydenta? Jakie mogą być skutki takiej decyzji: rozpad koalicji, dymisje w rządzie? O tym rozmawiamy z Michałem Wypijem, olsztyńskim posłem Porozumienia.

Działkowcy zapłacą więcej za wodę
To wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Olsztynie, który uznał, że działkowcy, to nie... rolnicy. Wyższe opłaty za wodę to pokłosie suszy, która zmusza do oszczędzania wody na wszelkie możliwe sposoby.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages