Piątek, 27 listopada 2020. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Przekazali sprzęt piskiemu szpitalowi. Powiat szykuje się na walkę [ZDJĘCIA]

2020-04-09 14:27:09 (ost. akt: 2020-04-09 15:36:12)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

CHARYTATYWNIE || Powiat piski zwiera szyki na walkę z koronawirusem! Nasz szpital przekształcany jest na jednoimienną placówkę zakaźną i już wkrótce będzie gotowy na pacjentów z Covid-19. Potrzeby są jednak niemałe.

Z coraz większym rozmachem w przygotowania włączają się okoliczni mieszkańcy i przedsiębiorcy. Dziś wartą pochwały inicjatywą wykazali się pracownicy sklepu Media Expert w Piszu i Fundacji "Włącz się", którzy przekazali do szpitala powiatowego pralkę, suszarkę do ubrań i zapas środków piorących.

Uczynili to jako gest wdzięczności dla tych, którzy na co dzień dbają o nasze zdrowie i życie: lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i całego pozostałego personelu medycznego.

Przekazany sprzęt posłuży m.in. do prania i dezynfekcji środków ochrony osobistej, a w szczególności maseczek ochronnych. Nasz powiat nie był jedynym punktem na mapie Polski, który znana sieć objęła swym wsparciem. W planach firmy jest obdarowanie w ten sposób blisko 100 placówek w całym kraju.

kkCzytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


W czwartkowym (9 kwietnia) wydaniu m.in.

Tarcza nie chroni wszystkich
Rośnie bezrobocie. Coraz więcej osób rejestruje się w urzędach pracy. Jednak to dopiero początek, bo dziś jeszcze firmy wstrzymują się ze zwolnieniami, wyczekując, jak ostatecznie będzie wyglądała pomoc z tarczy antykryzysowej.


obrączkiCo się odwlecze, to nie uciecze...
Agnieszka i Wojtek 17 kwietnia mieli złożyć przysięgę małżeńską, a potem bawić się na weselu do białego rana. Niestety ślub trzeba było przełożyć...


Od lewej: Michał Wypij i Jarosław GowinMamy hamulec bezpieczeństwa
O tym, że Porozumienie nie wychodzi z koalicji z PiS i nadal tworzy Zjednoczoną Prawicę, ale zaciąga hamulec bezpieczeństwa - rozmawiamy z Michałem Wypijem, posłem Porozumienia z Warmii i Mazur


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages