Parkiet w ogniu. Ruszyła Piska Liga Koszykówki! [ZDJĘCIA]

2020-02-25 16:43:31(ost. akt: 2020-02-25 16:51:28)

Autor zdjęcia: Wojtek Stawecki, M-GOSiR Pisz

KOSZYKÓWKA || Absolwenci pierwszymi liderami XXV edycji Piskiej Ligii Koszykówki – XV Memoriału „Świdra” i „Cinka”! Jubileuszowe rozgrywki w ramach 25-lecia Towarzystwa Sportowego Koszykówki „Roś” w Piszu rozpoczęły się 23 lutego 2020 r.
Pierwszą kolejkę XXV edycji Piskiej Ligii Koszykówki rozpoczął mecz reprezentacji Starego Ogólniaka Pisz i Jeziorowców Pisz. Pierwsze minuty to czas kiedy jedni i drudzy poznawali grę rywali. Jednak już pierwsza kwarta pokazał przewagę Jeziorowców, której nie oddali do końca meczu. Koszykarze Starego Ogólniaka choć młodsi momentami potrafili dorównać swoim przeciwnikom w walce pod koszami. Ostatecznie starcie zakończyło się wynikiem 90:66 (14:17, 17:31, 21:17, 14:25).

W drużynie Jeziorowców najwięcej punktów zdobyli: Listowski Dawid-16, Klimowicz Artur-16, Zajkowski Krzysztof-13, Pomichowski Marek-13, Żuliński Bartek-11. W zespole Starego Ogólniaka najlepiej punktowali: Rutkowski Aleksander-23, Wojtowicz Konrad-14, Małecki Adam-8, Kucisz Bartłomiej-7, Lebiedziński Julian-6. MVP meczu został Dawid Listowski z Jeziorowców Pisz.

W drugim meczu w ramach XV Memoriału „Świdra” i „Cinka” pod piskimi koszami spotkały się zespoły Absolwentów Pisz i Perkoza Ruciane-Nida. Doświadczeni koszykarze Absolwentów Pisz od pierwszych minut przeważali na parkiecie wygrywając pierwszą kwartę różnicą 18 punktów. Podobnie rozegrały się kolejne dwie kwarty. Tylko w końcówce Perkoz Ruciane-Nida spróbował stawić czoła rywalom.

Mecz zakończył się znaczną wygraną Absolwentów z Perkozem Ruciane-Nida 125:75 (14:32, 17:34, 16:31, 28:28). W zespole Absolwentów najwięcej punktów rzucili: Święconek Karol-38, Łukasz Bessman-37, Wiśniewski Krystian, Kakowski Tomasz, Czyż Hubert-10. W zespole Perkoza najlepiej do kosza trafiali: Stanisławajtys Cezary-20, Zieliński Jacek-17, Pieklik Piotr-15, Banach Michał-13. MVP meczu został Karol Święconek z Absolwentów Pisz.

II kolejka spotkań rozegrana zostanie 1 marca (niedziela) 2010 r. O godz. 12.00 spotkają się Jeziorowcy Pisz – Perkoz Ruciane-Nida, o godz. 13.45 Stary Ogólniak – Absolwenci Pisz.

- Mecze odbywają się w Sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego przy ul. Lipowej (obok basenu). Wstęp wolny. Zapraszamy - podsumowują organizatorzy.