Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Strażacy ćwiczyli na wodzie. Zobacz zdjęcia!

2020-02-20 12:00:24 (ost. akt: 2020-02-20 11:30:21)

Autor zdjęcia: KP PSP Pisz

Wczoraj (19 lutego) na Stacji Ratowniczej Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Łupkach odbyły się ćwiczenia doskonalące umiejętności w zakresie ratownictwa wodnego.

Głównym zamierzeniem ćwiczeń były działania ratownicze z zakresu ratownictwa lodowego, lecz niesprzyjająca aura pokrzyżowała pierwotne plany, co w efekcie końcowym zmusiło strażaków do zmiany scenariusza.

Ćwiczenia obejmowały trzy główne epizody, ratowanie osoby tonącej za pomocą tzw. sań lodowych, ratowanie osoby tonącej bezpośrednio przez ratownika zabezpieczonego linką oraz ratowanie osoby tonącej z użyciem jednostek pływających. W ćwiczeniach zorganizowanych dzięki uprzejmości i przy udziale ratowników z MOPR, wzięła udział Policja oraz ratownicy z Państwowej Straży Pożarnej z Pisza, z jednostek OSP w Białej Piskiej, Górze, Wiartlu, Drozdowie-Zastrużnem, a także z Wojskowej Straży Pożarnej w Orzyszu. Mimo braku lodu na jeziorze, wspólne działania stanowiły doskonałą okazję do utrwalenia technik ratowniczych, gwarantujących udzielenie skutecznej pomocy osobom tonącym.

Opracowanie: st. kpt. Grzegorz Kuliś KP PSP Pisz, zdjęcia: st. str. Karolina Obrycka, st. kpt. Grzegorz Kuliś KP PSP Pisz.Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej z Gazetą Piską tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages