Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Zabiegi krioterapii już dostępne w piskim szpitalu

2020-01-15 09:29:17 (ost. akt: 2020-01-15 09:31:28)
Aparaturę udało się zakupić dzięki wsparciu mieszkańców

Aparaturę udało się zakupić dzięki wsparciu mieszkańców

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Udało się zebrać pieniądze na zakup sprzętu do krioterapii. Przypomnijmy. Szpital Powiatowy w Piszu zwrócił się do mieszkańców z prośbą o finansowe wsparcie. Inicjatorką akcji była Anna Czartoryjska, pełniąca obowiązki kierownika Pracowni Fizjoterapii.

Zbiórka trwała trzy miesiące i zakończyła się sukcesem. Udało się zebrać 15 409 zł. — Dziękuję w imieniu swoim oraz Dyrektora ZOZ w Piszu za hojne wpłaty lokalnym firmom, osobom prywatnym i pacjentom. Dzięki temu udało nam się zakupić sprzęt. Już teraz zapraszamy do pracowni fizjoterapii w szpitalu — cieszy się Anna Czartoryjska.

Sprzęt kosztował około 18 tys. zł. Brakującą kwotę dorzucił piski szpital. Zabiegi krioterapii są już dostępne w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Krioterapia, czyli leczenie zimnem ma szerokie spektrum zastosowania. Ta metoda leczenia wykorzystywana jest na przykład do usuwania obrzęków. Stosuje się ją również między innymi przy stanach pooperacyjnych kręgosłupa, rwie kulszowej, zespole bolesnego barku, dyskopatii szyjnej, bólach głowy i szyi.

bas


Czytaj e-wydanie
Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Roczna prenumerata e-wydania Gazety Olsztyńskiej z Gazetą Piską tylko 199 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages