Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Kosmiczny wynik w Białej Piskiej. To był rekordowy finał WOŚP!

2020-01-13 08:57:08 (ost. akt: 2020-01-13 12:58:01)
Sztab w Białej Piskiej pobił wszystkie rekordy

Sztab w Białej Piskiej pobił wszystkie rekordy

Autor zdjęcia: UM w Białej Piskiej

Miniona niedziela (12 stycznia) upłynęła pod znakiem czerwonych serduszek. 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy był dniem dobroci i życzliwości.

Jak co roku powiat piski przyłączył się do wielkiego grania. Mieszkańcy nie zawiedli, a sztaby mogą cieszyć się z rekordowych wyników. Najwięcej pieniędzy zebrali wolontariusze z Białej Piskiej - 48 258, 81 zł. Tam radość jest podwójna, bo był to debiut WOŚP w tym miasteczku. Orkiestra zagrała po raz pierwszy, uzyskując najlepszy wynik w historii naszego powiatu. W ramach 28. finału WOŚP odbyło się kilka wydarzeń. Były koncerty, licytacje, turnieje sportowe i przede wszystkim mnóstwo ludzi, których połączyła chęć pomagania.

Rekord z ubiegłego roku pobił piski sztab WOŚP. Tu do puszek mieszkańcy wrzucili aż 44 007 zł. To o 12 tys. zł więcej niż w ubiegłym roku. W Piszu kwestowało 80 wolontariuszy. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Na placu Daszyńskiego wystąpiła Piska Orkiestra Dęta. Chętni mogli zatańczyć zumbę z Basią Śliwką lub obejrzeć crosswork w wykonaniu grupy Piotra Nowaka, piskiego kulturysty. Wieczorem w PDK-u odbyły się emocjonujące licytacje. Nie zabrakło też dobrej muzyki. Na scenie wystąpili Bossa Nova, Horsemen, Pod Kontrolą, Patryk Żywczyk, finalista programu The Voice of Poland oraz dzieci z Happy Studio.

	http://m.wm.pl/2020/01/orig/pisz-603515.jpg

W Rucianem-Nidzie również pobito rekord. Mieszkańcy wrzucili do puszek 20 739,37 zł. Podczas 27. finału WOŚP było to blisko 20 tys. zł. W ruciańskim domu kultury bardzo dużo się działo. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji. Koncert Piskiego Chóru Kameralnego, zespołu Royal Cafe, występy formacji działających przy domu kultury, przejażdżki konne, niespodzianki przygotowane przez Batalionową Grupę Bojową NATO - to tylko niektóre z nich.

	http://m.wm.pl/2020/01/orig/fot-ruciane-603514.jpg

Gorąca atmosfera panowała także w orzyskim sztabie. Mimo że rekordu nie udało się pobić, to i tak uzyskano piękny wynik. Do puszek wrzucono 31 873,98 zł. To o blisko 6 tys. mniej niż w ubiegłym roku. Sercem niedzielnych wydarzeń była hala MOSiR. Tam na mieszkańców czekały m.in. pokazy mody, koncerty, przejażdżki quadem, pokaz udzielania pierwszej pomocy.

	http://m.wm.pl/2020/01/orig/orzysz-603516.jpg

Pieniądze zebrane podczas 28. finału WOŚP powędrują na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej. A konkretnie na specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przy różnego rodzaju operacjach. Jak na razie licznik WOŚP wciąż bije. I na koncie jest już ponad 115 mln. zł. Ostateczny wynik poznamy w marcu.

Beata Smaka

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages