Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Szynobus zderzył się z samochodem dostawczym. Policjanci apelują o ostrożność!

2019-12-16 12:59:13 (ost. akt: 2019-12-16 13:09:16)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: PKP PLK

Policjanci przypominają kierowcom, że uruchomiony został już pociąg na trasie Olsztyn- Ełk jadący przez powiat piski. Stąd apelują do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności na przejazdach kolejowych i stosowanie się do umieszczonych tam znaków pionowych oraz poziomych.

Z doświadczeń funkcjonariuszy piskiej drogówki wynika, że zdecydowana większość kierujących przestrzega przepisów dotyczących bezpiecznego przejeżdżania przez przejazdy kolejowe. Zdarzają się jednak skrajnie niebezpieczne zachowania, kiedy to kierowcy wjeżdżają na przejazd kolejowy pomimo braku możliwości jego opuszczenia, albo wjeżdżają na przejazd w momencie, gdy rogatki są opuszczane, a na sygnalizatorze wyświetlane jest czerwone światło.

Jadąc samochodem często podróżujemy z naszymi bliskimi – dziećmi, rodzicami, znajomymi. Wówczas ich bezpieczeństwo leży w rękach kierowcy. Stąd warto przestrzegać obowiązujących przepisów na strzeżonych i niestrzeżonych przejazdach kolejowych. Pamiętajmy, że w przypadku zderzenia samochodu z pociągiem, auto nie ma żadnych szans, a wypadki te należą do najtragiczniejszych. Przyczyną takich zdarzeń jest najczęściej pośpiech kierującego. Tymczasem warto zatrzymać przez przejazdem kolejowych i sprawdzić czy nic nie nadjeżdża. Te kilka sekund może uratować życie nasze i naszych bliskich.

Przykładem nieodpowiedzialnego zachowania kierowcy jest zdarzenie drogowe, do którego doszło w sobotę (14 grudnia br.) po godz.11.00 w okolicach miejscowości Łupki. Samochód dostawczy uderzył tam w przejeżdżający szynobus. Jak ustalili policjanci kierujący peugeotem nie zachował należytej ostrożności jadąc przez przejazd kolejowy w wyniku czego doszło do zderzenia obu pojazdów. Kierowca samochodu dostawczego ukarany został przez funkcjonariuszy mandatem karnym.

Pamiętajmy zatem:
Zbliżając się do przejazdu kolejowego należy zwrócić uwagę na to, co dzieje się wokół. Gdy dojeżdżamy do przejazdu i widzimy przed nami sznur stojących samochodów, zatrzymajmy się przed rogatkami. Wjechać możemy tylko wtedy, gdy możliwe jest jego bezpieczne opuszczenie.

Nie wolno wjeżdżać na przejazd kolejowy, gdy rogatki są w trakcie opuszczania, a na sygnalizatorze świeci się czerwone światło. Wjazd na przejazd po przejechaniu pociągu możliwy jest wtedy, gdy rogatki całkowicie zostaną podniesione oraz zgaśnie czerwone światło na sygnalizatorze.

W sytuacjach, gdy kierowcy nie stosują się do tych przepisów, w związku z popełnionym wykroczeniem mogą zostać ukarani przez policjantów mandatem karnym w wysokości do 500 złotych.

Policjanci apelują - zachowajmy szczególną ostrożność przejeżdżając przez przejazdy kolejowe szczególnie te niestrzeżone.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Piszanin #2836594 | 31.0.*.* 16 gru 2019 21:45

    To dlaczego w końcu nie założą rogatek? W końcu pociąg ma jechać 120 km/H

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages