Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Szkoła w Hejdyku ponownie wśród liderów zbiórki elektrośmieci w Polsce!

2019-12-10 13:42:09 (ost. akt: 2019-12-10 13:46:29)

Autor zdjęcia: Urząd Miejski w Piszu

6 grudnia w szkole w Hejdyku odbyła się gala podsumowująca kampanię o elektroodpadach .To przedsięwzięcie zostało przeprowadzone w związku z realizacją w szkole ogólnopolskiego programu ,,Moje miasto bez elektrośmieci”.Jego organizatorem jest firma Elektroeko z Warszawy.

Posiada on patronat Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Środowiska. Może być realizowany również w szkołach wiejskich.

Na uroczystości zgromadzeni byli przedstawiciele Elektroeko z Warszawy, władz lokalnych, nadleśnictw ,uczniowie , nauczyciele, rodzice. Następnie uczniowie zaprezentowali program artystyczny o tematyce ekologicznej. Dużo radości oraz pouczająca była gatka kurpsiowska w wykonaniu uczniów na temat elektroodpadów. Nie zabrakło pięknych przesłań do ludzi o dbałość naszej planety. Następnie nauczycielka Pani Małgorzata Ruszczyk – szkolny koordynator programu Szkoły w Hejdyku przedstawiła prezentację multimedialną z realizacji działań w ramach prowadzonej kampanii. Został opracowany szkolny projekt angażujący nauczycieli różnych przedmiotów, wychowawców, rodziców, pracowników obsługi oraz mieszkańców wsi. Najważniejsze zadania to:
• Przeprowadzenie lekcji o tematyce elektrodpadów
• Opracowanie ulotek i roznoszenie przez uczniów w 5 wioskach
• Opracowywanie prezentacji multimedialnych o elektroopadch przez uczniów
• Pisanie listów do mieszkańców na języku polskim
• Elektroodpady na matematyce – lekcje matematyki
• Wykonywanie plakatów
• Wykonanie gazetki Dobre rady na elektroodpady
• Zorganizowanie wystawy dawnych urządzeń elektrycznych
• Warsztaty dla rodziców i uczniów- prace z żarówek
• Zorganizowanie zbiórki elektroodpadów.
Końcowym efektem kampanii była zbiórka elektroodpadów z wynikiem 9 ton 70 kg.

Pani Małgosia podsumowała zbiórki elektroodpadów od początku udziału( 2013 r) w programie. Przez 7 lat Szkoła w Hejdyku zebrała 70 ton 269 kg
Bardzo ważnym gościem gali była Pani Anna Podsiadło- koordynator ogólnopolskiego programu ,,Moje miasto bezelektrośmieci” z Warszawy, która reprezentowała firmę ElektroEko . Podczas tej uroczystości wręczyła ona nagrody dla szkoły uzyskane za zbiórkę elektrośmieci. Były to pomoce dydaktyczne: laptop, drukarka, mapy, plansze i różne pomoce do matematyki, fizyki, geografii , historii, biologii( wartość ok. 12000zł).

Pani Ania podziękowała za ogromny wkład w realizację programu i pogratulowała wyników podsumowując, że Szkoła w Hejdyku należy do liderów w Polsce. Taka mała szkoła a uzyskuje takie wyniki. Dodała, że nie jest, to pierwszy sukces uczniów i nauczycieli z Hejdyka. Na zakończenie gali uczniowie wręczyli gościom upominki w postaci własnoręcznie wykonanych ozdób z żarówek.

Znalezienie się wśród liderów zbiórki elektrośmieci w Polsce to powód do dumy dla małej szkoły. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że prowadzona przez szkołę kampania o elektoodpadach rozbudziła świadomość ekologiczną uczniów, ich rodzin i mieszkańców okolicznych wsi, a nawet gminy. Wszystkim zaangażowanym, którzy przyczynili się do efektów naszej zbiórki bardzo serdecznie dziękujemy. Szkolny projekt Kampanii o elektroodpaach koordynowały nauczycielki: Małgorzata Ruszczyk i Ewa Stachelek Małgorzata Ruszczyk- koordynator programu ,,Moje miasto bez elektrośmieci” w SP Hejdyk.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages