Niedziela, 5 lipca 2020. Imieniny Antoniego, Bartłomieja, Karoliny

Nie przechodźmy obojętnie wobec osób narażonych na wychłodzenie

2019-12-02 19:00:39 (ost. akt: 2019-12-02 14:01:28)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Niskie temperatury, zwłaszcza w nocy, to zagrożenie dla osób bezdomnych, starszych i samotnie mieszkających. Zagrożenie to dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu.

W tym okresie policjanci systematycznie kontrolują miejsca, w których mogą przebywać osoby bezdomne. Udzielają potrzebującym informacji, w jakich placówkach mogą znaleźć schronienie i bezpiecznie przetrwać zimę.

Pamiętajmy, że naszym wspólnym obowiązkiem jest dbałość o życie i zdrowie drugiego człowieka. Dlatego każdy śpiący na ławce, osłabiony czy nietrzeźwy człowiek to sygnał działania nie tylko dla mundurowych, ale także dla każdego przechodzącego obok obywatela, który powinien w tym momencie powidomić odpowiednie służby.

Policjnaci apelują zatem do mieszkańców powiatu piskiego, aby nikt z nas nie był obojętny na potrzeby drugiego człowieka. Zwróćmy uwagę na osoby bezdomne, samotne, bezradne czy nietrzeźwe. Informujmy o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławkach, przystankach, bądź przebywającej w altankach ogrodowych, czy pomieszczeniach opuszczonych i nieogrzewanych, która mogłaby być narażona na wyziębienie.

Zgłoszenia można przekazywać pod numerem telefonu 112 lub pogotowia ratunkowego. Można również skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i zaznaczyć na niej miejsce, gdzie przebywają osoby potrzebujące pomocy.

Nasze zainteresowanie, być może przyczyni się do tego, że uratujemy komuś życie. Sami również starajmy się okazać życzliwe serce i wyciągnąć pomocną dłoń w kierunku tych, którzy tej pomocy potrzebują. Nie przechodźmy obok takich osób obojętnie.

Pamiętajmy, że ten jeden telefon może uratować czyjeś życie.

KPP Pisz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages