Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Nokaut! Patryk podbija kraj mikrofonem

2019-11-08 06:00:00 (ost. akt: 2019-11-08 13:12:01)
Patryk (3. od lewej) wśród najlepszej czwórki Thomsona i Barona z Afromental

Patryk (3. od lewej) wśród najlepszej czwórki Thomsona i Barona z Afromental

Autor zdjęcia: Voice of Poland

Trenerzy 10., jubileuszowej, edycji "The Voice of Poland" wyłonili w swych drużynach najlepsze czwórki. Wśród wybitnie utalentowanej szesnastki wokalistów, którzy zmierzą się w odcinkach na żywo, jest i nasz chłopak — Patryk Żywczyk!

Po niedawnej, 48-osobowej grupie wyselekcjonowanej podczas etapu "Przesłuchań w ciemno", nie ma już śladu. Na przestrzeni kolejnych odcinków, w etapie "Bitew", odpadła prawie połowa.

W "Nokautach", których emisja miała miejsce 2 listopada, z największym muzycznym show w Polsce pożegnała się następna dwunastka. Wśród tych talentów, które trenerzy zdecydowali się zaprezentować kilkumilionowej publiczności podczas odcinków "live", znalazł się i 23-latek z Wiartla (k. Pisza).

Na pierwszy ogień
W minioną sobotę to właśnie Patryk Żywczyk ruszył w drużynie Thomsona i Barona na pierwszy ogień. Po przybiciu piątek z całym "Afrogangiem" (od nazwy zespołu, Afromental — przyp. K.K.), młody wokalista wpadł na scenę i... Tym razem porwał publiczność nie rock'n'rollem, a stosunkowo spokojnym utworem Eda Sheerana "Photograph".

Po nim za mikrofon chwytali pozostali członkowie drużyny i - co chwilę - któryś z jego znajomych żegnał się z programem. Patryk obronił swą pozycję jednak do samego końca.

— Byłem w tym czasie nieco zdezorientowany. Odchodziły wokale, które brzmiały, moim zdaniem, 10 razy lepiej od mojego wykonu — zwierzył się skromnie przed kamerami Patryk, który trenerów przekonał do siebie zwłaszcza tym, że "pokazał inną twarz". — Czuję ogromną dumę, bo pracowałem na to wszystko ładnych kilka lat. To co czułem w środku, to prawdziwa... "Hiroszima emocji". Swój występ, tak szczerze, oceniłbym w dziesięciostopniowej skali na siedem. Nie chcę się usprawiedliwiać, ale w studiu pojawiłem się chory. Siadło mi gardło, dzięki Bogu jednak zaśpiewałem lecz nie dałem z siebie tyle, ile chciałem dać. Niedosyt czuję zwłaszcza z powodu braku falsetów, których nie miałem jak wyśpiewać— wspomina muzyk z Wiartla.

Poprzeczka w górę
Choć Patryk zaszedł już niesamowicie daleko, nie zamierza składać broni. W najbliższą sobotę, po godzinie 20, w telewizyjnej "Dwójce" przyjdzie walczyć mu "na żywo" z najlepszymi wokalami jubileuszowej edycji VoP. Jak sam jednak przekonuje, między uczestnikami nie ma "złej krwi".

— Rywalizacja schodzi na drugi plan. Wszyscy pomagają sobie wzajemnie, tworzymy jedną wielką rodzinę. Wśród tych, którzy zostali, tak naprawdę nie ma "lepszych czy gorszych". Nasze losy zależeć będą teraz już praktycznie od tego w jaki sposób odbiorą nas ludzie. Wszyscy musimy zagrać po prostu fajny, dwugodzinny koncert. I to dla 3 milionów ludzi. Nikt z nas nie śpiewał nigdy dla takiej publiki — mówi 23-latek, którego zapytaliśmy także o to czego fani mogą spodziewać się po nim 9 listopada.

— Niewiele mogę zdradzić, wiąże nas umowa z producentami programu. Obiecuję jednak, że zrobię wszystko, by zapewnić widzom mocne, kolorowe show. Postaram się przekazać im te wszystkie emocje, które mam w głębi siebie — podsumowuje Patryk Żywczyk.

Jak możemy wesprzeć naszego wokalistę? Podczas oglądania zbliżającego się odcinka należy trzymać za niego kciuki. Lecz nie na tyle mocno, by... ograniczało to możliwość oddawania na niego głosów za pomocą SMS.

Kamil Kierzkowski
k.kierzkowski@gazetaolsztynska.plProducenci Voice of Poland o Patryku Żywczyku. — To typ wrażliwca w grubej skórze. Jego charakter zahartowały liczne przeciwności losu, między innymi śmiertelna choroba, której musiał stawić czoła. Odkąd udało mu się ją pokonać, wie, że nic nie może go już w życiu złamać. Właśnie z takim nastawieniem przyszedł do programu i ma nadzieję dotrzeć w nim jak najdalej — czytamy na oficjalnej stronie Voice of Poland.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Polecam ciekawy artykuł #2817018 | 188.146.*.* 10 lis 2019 17:24

  https://magazyn.wp.pl/artykul/facet-kont ra-smutek-studium-przypadku

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hah #2816936 | 89.64.*.* 10 lis 2019 12:50

  A ludzie dalej się nabierają, że się głosuje etc hahaha i że ta osoba "przechodzi" dzięki umiejętnościom - wincyj telewizji oglądajcie!

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Paragraf #2816874 | 89.228.*.* 10 lis 2019 09:15

  Zbieranie kup po psie = =Cały czas

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Męski Różaniec w Olsztynie 7.12 #2816798 | 188.146.*.* 9 lis 2019 23:00

  https://www.facebook.com/events/97854040 5833037/

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages