środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Jest wyrok za śmiertelne postrzelenie pracownika ochrony w jednostce wojskowej

2019-10-31 08:36:12 (ost. akt: 2019-10-31 08:43:40)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Sąd Rejonowy w Piszu w dniu 30 października 2019 r. wydał wyrok skazujący wobec Krzysztofa W. oskarżonego o nieumyślne spowodowanie śmierci pracownika ochrony jednostki wojskowej w Orzyszu. Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Prokuratura Rejonowa Olsztyn-Południe w październiku 2018 r. przesłała do Sądu Rejonowego w Piszu akt oskarżenia przeciwko Krzysztofowi W. podejrzanemu o nieumyślne spowodowanie śmierci człowieka (tj. o czyn z art. 155 kk).

Powyższy zarzut dotyczył zdarzenia, które miało miejsce w dniu 30 listopada 2017 r. na terenie jednostki wojskowej w Orzyszu podczas czynności przygotowawczych związanych z przejęciem ochrony kompleksu koszarowego na posterunkach wartowniczych. W ocenie prokuratura Krzysztof W. wskutek nieostrożnego obchodzenia się z bronią pobraną z magazynu doprowadził do niekontrolowanego wystrzału i postrzelenia innego pracownika, który zmarł na skutek doznanych obrażeń klatki piersiowej i kończyny górnej lewej.

Proces Krzysztofa W. rozpoczął się w dniu 20 grudnia 2018 r. i toczył się za zamkniętymi drzwiami (sąd uznał, że jawność rozprawy mogłaby naruszyć ważny interes prywatny osoby pokrzywdzonej w tej sprawie). Oskarżony w pierwszym dniu procesu nie przyznał się do zarzucanego czynu i złożył wyjaśnienia.

Wyrok w tej sprawie zapadł w dniu 30 października 2019 r. Sąd Rejonowy w Piszu uznał Krzysztofa W. za winnego popełnienia zarzucanego mu czynu i skazał go za to na karę 1 roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres 2 lat tytułem próby. Sąd orzekł od oskarżonego także środek kompensacyjny w postaci nawiązki w kwocie 20 000 złotych na rzecz oskarżycielki posiłkowej oraz dwóch nawiązek w kwocie po 10 000 złotych na rzecz każdego z jej małoletnich synów.

Wyrok w tej sprawie nie jest prawomocny.

Źródło: Sąd Okręgowy w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages