Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Nie zostawiajcie nas samych. Dzień Białej Laski w Piszu

2019-10-16 14:14:53 (ost. akt: 2019-10-16 13:46:44)
Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Piszu

Uroczystość odbyła się w Urzędzie Miejskim w Piszu

Autor zdjęcia: Beata Smaka

- Bez pomocy naszych przyjaciół, naszych rodzin nie pokonalibyśmy niejednego zakrętu, zapewne na naszych twarzach nie pojawiałby się uśmiech. Dziękujemy, że jesteście. I nie zostawiajcie nas samych - mówi Wacław Kołdys, sekretarz zarządu Związku Niewidomych w Piszu.

Dziś (16 października) w Urzędzie Miejskim w Piszu świętowano Dzień Białej Laski. To święto osób niewidomych i niedowidzących obchodzone corocznie 15 października od 1964 roku.

W spotkaniu wzięli udział członkowie piskiego Związku Niewidomych, który liczy ponad 30 osób. Wśród zaproszonych gości znaleźli się burmistrz Pisza Andrzej Szymborski, proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Piszu ks. prałat Wojciech Kalinowski, Elwira Świetlicka, dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piszu, Katarzyna Leszczyńska-Zarzecka, dyrektor ZAZ-u "Wieża" w Piszu oraz Alina Kierod, dyrektor SPDiM w Rucianem-Nidzie.

Od kilku miesięcy na czele piskiego Związku Niewidomych stoi Barbara Gacka, która zastąpiła na stanowisku Jadwigę Zegarowicz. Dotychczasowa prezes musiała zrezygnować z funkcji ze względów osobistych. W sprawy niewidomych mocno angażuje się również Wacław Kołdys, lokalny społecznik.

Dzisiejsza uroczystość była doskonałą okazją do podsumowań i omówienia planów na przyszłość. Nie zabrakło przy tym filiżanki kawy i ciasta.

Więcej na ten temat w najbliższym wydaniu Gazety Piskiej.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages