Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

O przejściu dla pieszych, odblaskach i nie tylko. Spotkanie policjantów z uczniami

2019-10-11 13:32:46 (ost. akt: 2019-10-11 13:37:17)

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Dbając o bezpieczeństwo najmłodszych policjanci piskiej drogówki odpowiedzieli na zaproszenie Szkoły Podstawowej w Kożuchach.

Placówka zorganizowała „Tydzień bezpieczeństwa”. W ramach tej akcji zaproszeni zostali policjanci, by porozmawiać na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Policjanci piskiej drogówki mówili m.in. o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, jeżdżeniu rowerem oraz motorowerem. Wyjaśnili zasady funkcjonowania numeru alarmowego 112 oraz wytłumaczyli, jakie informacje w pierwszej kolejności należy przekazać dyspozytorowi.

Z uwagi na porę jesienną, a co za tym idzie krótki dzień i co raz trudniejsze warunki atmosferyczne, policjanci wiele uwagi poświęcili odblaskom. Przypomnieli, że jest obowiązek noszenia elementów odblaskowych przez każdego pieszego poruszającego się po zmierzchu poza obszarem zabudowanym. Wyjaśnili uczniom, dlaczego odblaski są tak ważne dla bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dla przykładu zaprezentowali policyjną kamizelkę odblaskową, w której funkcjonariusz w granatowym mundurze jest dużo bardziej widoczny na drodze, a zatem bezpieczniejszy.

Uczniów zainteresowało urządzenie do badania stanu trzeźwości- Alcoblow. Odważniejsi mieli możliwość sprawdzenia swojego stanu trzeźwości. Młodsze dzieci natomiast nauczyły się, w jaki sposób bezpiecznie zachowywać się w kontakcie z obcym psem. Uzupełnieniem tej teorii była praktyczna nauka tzw. pozycji żółwia, czyli postawy obronnej przed czworonogiem.

Ze strony dzieci nie brakowało ciekawych pytań dotyczących zarówno bezpieczeństwa na drodze, jak i pracy policjantów. Na koniec uczniowie chętnie robili sobie pamiątkowe zdjęcia z policjantami piskiej drogówki.

KPP PiszPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages