środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

W niedzielę idziemy na wybory

2019-10-10 09:05:00 (ost. akt: 2019-10-10 09:12:47)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Już w najbliższą niedzielę (13 października) odbędą się wybory parlamentarne. Będziemy wybierać 460 posłów i 100 senatorów.

Lokale wyborcze będą otwarte od godz. 7 rano do 21. Od północy z piątku na sobotę do końca głosowania potrwa cisza wyborcza. W tym czasie nie wolno organizować wystąpień, agitować, rozklejać plakatów, nadawać audycji radiowych i telewizyjnych z udziałem kandydatów ani publikować sondaży. Cisza dotyczy też internetu. Nie wolno wyrażać poparcia czy pisać politycznych komentarzy.
W lokalu wyborczym dostaniemy dwie karty do głosowania. Na jednej będą listy z kandydatami na posłów. Na drugiej będą kandydaci na senatorów.

Jak poprawnie głosować? Kiedy głos jest ważny? Głosowanie to postawienie znaku „X” (co najmniej dwóch przecinających się linii) w kratce przy nazwisku wybranego kandydata. Na karcie z kandydatami do Sejmu stawiamy tylko jeden znak „X”. Także na karcie z kandydatami do Senatu stawiamy tylko jeden krzyżyk.

Pamiętajmy. Każdemu wyborcy przysługuje jeden głos w wyborach do Sejmu i jeden w wyborach do Senatu. To oznacza, że na każdej z kart do głosowania można postawić jeden znak „X”. Każdy z wyborców wpisany jest tylko do jednego spisu wyborców, sporządzanego przez urzędy gmin. Jeżeli głosujemy w miejscu stałego zamieszkania (zameldowania), nie trzeba żadnych dodatkowych formalności. Wystarczy w dniu wyborów udać się do odpowiedniego lokalu wyborczego z dowodem osobistym bądź paszportem.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages