Poniedziałek, 16 grudnia 2019. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Szpital zbiera pieniądze na sprzęt do krioterapii

2019-10-09 09:00:00 (ost. akt: 2019-10-09 08:57:49)
Anna Czartoryjska, p.o. kierownik Pracowni Fizjoterapii

Anna Czartoryjska, p.o. kierownik Pracowni Fizjoterapii

Autor zdjęcia: Beata Smaka

Szpital Powiatowy w Piszu zwrócił się do mieszkańców z prośbą o finansowe wsparcie. Chodzi o zakup sprzętu do krioterapii.

Inicjatorką akcji jest Anna Czartoryjska, pełniąca obowiązki kierownika Pracowni Fizjoterapii. — Mam nadzieję, że dzięki ludziom o mądrych głowach i dobrych sercach uda nam się zakupić aparaturę — mówi organizatorka akcji.
Krioterapia, czyli leczenie zimnem ma szerokie spektrum zastosowania. Ta metoda leczenia wykorzystywana jest na przykład do usuwania obrzęków. Stosuje się ją również między innymi przy stanach pooperacyjnych kręgosłupa, rwie kulszowej, zespole bolesnego barku, dyskopatii szyjnej oraz bólach głowy i szyi.
Aparatura jest aktualnie w fazie testów. Z zabiegów mogli już skorzystać pierwsi pacjenci. — Chciałabym, aby nasi pacjenci mieli dostęp do nowoczesnego sprzętu. W tym roku zakupiliśmy laser i Multitronic MT-4. Jeśli uda nam się zebrać pieniądze, zabiegi krioterapii refundowane przez NFZ wykonywane byłyby od przyszłego roku. Aparatura do krioterapii może być wykorzystywana do celów zdrowotnych, leczniczych, rehabilitacyjnych oraz sportowych. Daje wiele możliwości szybkiego powrotu do sprawności. Bo naszym zadaniem jest właśnie przywracanie komfortu życia dnia codziennego. Zależy nam, by pacjent jak najszybciej wrócił do pełnej sprawności i do pracy w przypadku jakichkolwiek urazów czy złamań — przekonuje Anna Czartoryjska.

Jak podkreśla dyrektor piskiego szpitala Marek Skarzyński, placówka do tej pory korzystała z różnych źródeł finansowania. Szpital otrzymywał wsparcie m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego, z ministerstwa zdrowia, samorządu Powiatu Piskiego, gminy Pisz czy WOŚP. — Po raz pierwszy zwracamy się z tego typu prośbą do mieszkańców. Jest to dla nas swego rodzaju test. Jesteśmy niezwykle ciekawi, jaki będzie odzew ze strony mieszkańców — przyznaje Marek Skarzyński.

Anna Czartoryjska przekonuje, że krioterapia jest naturalną i skuteczną metodą leczenia. — Jestem jej zwolenniczką, bo nie wymaga łykania garściami tabletek – stwierdza fizjoterapeutka.
Koszt zakupu aparatury wynosi 20 tys. zł. Każdy może dorzucić swoją cegiełkę i pomóc szpitalowi. Liczy się każda złotówka. Tym bardziej, że sprzęt posłuży potrzebującym mieszkańcom.

Codziennie przez gabinety Pracowni Fizjoterapii piskiego szpitala przewija się około 150 pacjentów. Od dzieci po złamaniach poprzez osoby starsze, dorosłe ze zmianami zwyrodnieniowymi.

Beata Smaka
Numer konta, na który można wpłacać środki na zakup aparatu kriostymulacyjnego: 62 2490 0005 0000 4530 3718 7505 (Alior Bank), tytuł przelewu: Fizjoterapia.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages