Niedziela, 31 maja 2020. Imieniny Anieli, Feliksa, Kamili

Piska biblioteka zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Fox

2019-10-09 07:11:00 (ost. akt: 2019-10-09 07:11:07)
Spotkanie z Martą Fox odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Piszu we wtorek, 15 października, o godzinie 17.00.

Spotkanie z Martą Fox odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Piszu we wtorek, 15 października, o godzinie 17.00.

KULTURA|| Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Piszu zaprasza na spotkanie autorskie z Martą Fox. Spotkanie odbędzie się we wtorek, 15 października, o godzinie 17.00.

Marta Fox urodziła się 1 stycznia 1952r. w Siemianowicach Śląskich, mieszka w Katowicach. Ukończyła filologię polską w Uniwersytecie Śląskim. Pracowała jako nauczycielka języka polskiego w liceum, bibliotekarka i dziennikarka. Poetka, powieściopisarka, eseistka. Wydała ponad 40 książek (powieści, opowiadania, eseje, wiersze). Jej poezja była tłumaczona na język angielski, niemiecki, portugalski, francuski, hiszpański. Otrzymała Grand Prix w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Miłosnej – Statuetka Miedzianego Amora: 1989 – proza i 1994 – poezja. Za książkę "Zdarzyć się mogło. Zdarzyć się musiało. Z Wisławą Szymborską spotkanie w wierszu" otrzymała nagrodę XX Międzynarodowego Listopada Poetyckiego.

Jej powieści zostały uhonorowane przez Polską Sekcję IBBY (International Board on Books for Young People) w konkursie "Książka Roku" 1995 i 2000. Była dwukrotnie stypendystką Ministerstwa Kultury. Marta Fox znana jest głównie młodym czytelników, do których kierowana jest większość pisanych przez nią książek. Marta Fox swą przygodę z pisaniem rozpoczęła w 1989 roku (w piśmie „Tak i Nie” opublikowała opowiadanie „Gra”, za które otrzymała Grand Prix w Konkursie Literatury Miłosnej w Lublinie). Pierwszą książkę wydała w 1992 roku („Kapelusz zawsze zdejmuję ostatni”).

Spotkanie z poetką, powieściopisarką i eseistką odbędzie się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Piszu we wtorek, 15 października, o godzinie 17.00. Wstęp wolny.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages