Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Strumień pieniędzy na rzecz rozwoju sportu

2019-10-04 09:11:57 (ost. akt: 2019-10-04 09:17:51) Artykuł sponsorowany
Ze środków przeznaczonych na sport w latach 20016-2019 skorzystała młodzież z miast i terenów wiejskich. Zrealizowano nie tylko remonty sportowych obiektów, ale powstały też otwarte strefy aktywności, czy małe boiska.

Ze środków przeznaczonych na sport w latach 20016-2019 skorzystała młodzież z miast i terenów wiejskich. Zrealizowano nie tylko remonty sportowych obiektów, ale powstały też otwarte strefy aktywności, czy małe boiska.

Autor zdjęcia: fot.Archiwum prywatne

SPORTOWA POLSKA|| Nowoczesna, bezpieczna i funkcjonalna infrastruktura to jeden z priorytetów rządu PiS. W latach 2016-19 MSiT przeznaczyło na rozwój infrastruktury sportowej ok. 2,3 mld zł. To nie tylko remonty sportowych obiektów, ale też otwarte strefy aktywności, czy małe boiska.

Inwestycje  w sport to inwestycje w przyszłość. Obecny rząd stawia go na ważnej pozycji i przeznacza duże środki na jego wsparcie.  — Nowoczesna, bezpieczna i funkcjonalna infrastruktura to jeden z priorytetów rządu PiS. W latach 2016-2019 rząd przeznaczył ok. 2,3 mld zł na dofinansowanie infrastruktury sportowej, a wsparciem Ministerstwa Sportu i Turystyki zostało objętych około 6 tys. obiektów sportowych w całej Polsce  — mówi Jerzy Małecki, Poseł na Sejm RP. — Przypomnę, że w ramach programu "Sportowa Polska" dofinansowaniem objęte są obiekty dedykowane do masowego uprawiania sportu. Rząd, tak jak zapowiadał, tworzy warunki do rozwoju dla młodych ludzi. Niezmiernie ważne jest bowiem to żeby młodzi ludzie uprawiali sport —  sport uczy charakteru, dyscypliny i wytrwałości, a tego potrzebujemy w życiu dorosłym bardzo często.
W powiecie piskim w ramach programu Sportowa Polska zrealizowano kilka znaczących inwestycji, w których dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło prawie 3 mln złotych.

http://m.wm.pl/2019/10/orig/sport-581480.jpg

— Dla przykładu: 1,3 mln zł to koszt remontu sali gimnastycznej przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Bojowników o Polskość Mazur w Piszu, który możliwy był dzięki 50% dofinansowaniu z rezerwy budżetowej Wojewody Warmińsko-Mazurskiego. Dzięki 1,3 mln zł dofinansowania rozpoczęła się budowa sali gimnastycznej przy Zespole Szkół Katolickich w Piszu. Obiekt zostanie oddany do użytku w 2020 r. i  znacznie podniesie komfort pracy uczniów i nauczycieli. Służyć będzie także mieszkańcom Pisza do organizacji wydarzeń kulturalnych, prelekcji i spotkań. Gmina Biała Piska w ramach tego programu zyskała 601 tys. zł na budowę budynku klubowego dla piłkarzy "Znicza". Nowoczesny obiekt za łączną kwotę 1,3 mln zł, wyposażony w gabinet do masażu i rehabilitacji, salę konferencyjną oraz taras widokowy, odpowiada wymaganiom licencyjnym na poziomie rozgrywek I ligi. Gmina Orzysz natomiast zyskała 205 tys. zł dotacji na budowę boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Okartowie, przy której to szkole otwarta została we wrześniu tego roku OSA, czyli siłownia plenerowa, strefa relaksu oraz plac zabaw o charakterze sprawnościowym. Dodam jeszcze, że dzięki ponad 600 tys. zł z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki mieszkańcy powiatu piskiego mogą dziś korzystać z 15 nowych plenerowych miejsc sportu, rekreacji i odpoczynku, które powstały w ramach Programu Otwarte Strefy Aktywności (OSA) — wymienia Poseł Małecki.
Parlamentarzysta chętnie patronuje wielu imprezom sportowym oraz sportowo-rekreacyjnym jakie odbywają się w powiecie piskim oraz w całym regionie. Przykładowe imprezy sportowe objęte patronatem lub dofinansowane przez Posła Jerzego Wojciecha Małeckiego w trakcie kadencji 2015-19 to: „Sport Dla Wszystkich”, „Otwarte Mistrzostwa Pisza w Taekwondo Olimpijskim”, „V Piska Talentiada Tenisowa” i „Turniej Tenis10”, „Wędkarski Dzień Dziecka”, „Turniej Piłki Nożnej Szkół Wiejskich Gminy Pisz w Kotle Dużym”, „Piska Liga Koszykówki” i wiele  innych w regionie.

W latach 2016-2019 rząd przeznaczył ok. 2,3 mld zł na dofinansowanie infrastruktury sportowej, a wsparciem Ministerstwa Sportu i Turystyki zostało objętych około 6 tys. obiektów sportowych w całej Polsce  — mówi Jerzy Małecki, Poseł na Sejm RP

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Strumień #2811465 | 81.15.*.* 30 paź 2019 07:59

  Chyba do sedesu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. hm... #2811400 | 81.15.*.* 29 paź 2019 22:48

  he hee Malecki zobacz ile dróg gmina dzisiaj zrobiła, a ty tylko wydebiłes u wojewody na 1 droge w łysoniach ze fdsu /// Gminne inwestycje A- A A+ Dobiegają końca prace związane z przebudową ulic w Piszu w ramach zadań inwestycyjnych pn. „Przebudowa ulicy Jastrzębiej w Piszu”, „Przebudowa ulicy Bocianiej w Piszu”, „Przebudowa ulicy Orlej w Piszu”, „Przebudowa ulicy Gołębiej w Piszu” oraz „Przebudowa ulicy Sowiej w Piszu”. Na najdłuższej ulicy (Bociania) położono nawierzchnię asfaltową z ciągiem pieszo – rowerowym. Pozostałe ulice zostały wyłożone kostką betonową.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. hm #2811335 | 81.15.*.* 29 paź 2019 20:12

  Są nowe otwarte Strefy Aktywości w Piszu, lecz dzięki panu Szymborskiemu. Niestety nie Małeckiemu, który chwali się, że coś zrobił a tak naprawdę całe g.... zrobił. leser i oszust.

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. mieszkaniec #2803172 | 81.15.*.* 11 paź 2019 19:45

  Skuteczności u pana jakoś nie zauważam. O ile pan zostanie ponownie posłem, czeka nass dalsza stagnacja rozwoju miasta.

  Ocena komentarza: warty uwagi (11) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. Obywatel Polski. #2803161 | 23.129.*.* 11 paź 2019 19:07

  Jaki rozwój, Małecki , nam gwarantujesz???? Przecież przez partię pisu i rządu, miasto Pisz straci w budżecie miasta, około 30 milionów złotych, ,przez obniżkę podatku, przez wzrost najniższego wynagrodzenia, przez wzrost wynagrodzenia dla nauczycieli. Przez to będzie mniej dróg itd, mniejszy rozwój miasta Pisz, mnie pieniędzy na różne zadania dla mieszkańców. Dlaczego Małecki nie powiesz prawdy ludziom?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (21)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages