Czwartek, 2 lipca 2020. Imieniny Kariny, Serafiny, Urbana

Trzech nastolatków wyrwało torebkę 84-letniej mieszkance Pisza

2019-10-02 09:30:36 (ost. akt: 2019-10-02 09:34:02)
Odzyskana torebka

Odzyskana torebka

Autor zdjęcia: KPP Pisz

Natychmiast po otrzymaniu zgłoszenia, że starszej kobiecie wyrwana została z ręki torebka, piscy policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców.

Z uzyskanych informacji wynikało, że było ich trzech. Do zdarzenia doszło w niedzielne południe (29 września) w Piszu.

Zalewie kilka minut później piscy kryminalni, na jednej z ulic, zauważyli trzech młodych mężczyzn wyglądem przypominających osoby, które chwilę wcześniej wyrwały starszej kobiecie torebkę. Funkcjonariusze zatrzymali ich. Wśród nich był 17-letni mieszkaniec piskiej gminy i dwóch 16-latków z Pisza. Od razu przyznali się, że to oni popchnęli starszą kobietę i zabrali jej torebkę, po czym uciekli.

W tym samym czasie inni funkcjonariusze pracowali na miejscu zdarzenia zbierając materiał dowody w tej sprawie. Na podstawie zeznań świadków ustalili, że trzej młodzi mężczyźni popchnęli starszą kobietę, która stała na chodniku i rozmawiała ze znajomą. Zabrali jej torebkę i uciekli. Kobieta przewróciła się. Pokrzywdzona to 84-letnia mieszkanka Pisza. Jak ustalili śledczy w torebce, którą jej skradziono, miała jedynie dowód osobisty i 20 złotych.

	http://m.wm.pl/2019/10/orig/kpp-pisz-odzyskany-dowo-d-osobisty-580982.jpg

Policjanci odnaleźli porzuconą przez sprawców torebkę, dowód osobisty oraz portfel. Przy jednym z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli skradzione 20 złotych.

Po wykonaniu czynności przez śledczych dwaj 16-latkowie zostali przekazani pod opiekę rodzicom. W dalszej kolejności zajmie się nimi sąd rodzinny i nieletnich.

17-latek podejrzany o spowodowanie uszczerbku na zdrowiu 84-letniej mieszkanki Pisza został zatrzymany w policyjnym areszcie. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages